Paylaştılar

16 Şubat 2009, Pazartesi 04:30
- A +

Berabere kalınca; skordan memnun olmayanlar, Sivas’ın puan kaybını gündeme getirenler, Galatasaray’ın Antalya yenilgisini hatırlatanlar elden fırsat kaçtığını söyleyecekler. Puan açısından bunlar doğru olabilir. Ama mücadele, istek, hırs Beşiktaş adına sevindirici görüntüdeydi. Mustafa hoca, Trabzon’un sahanın her yerinde çoğalan, çok adamla bulunan, rakibine basıp, top çalan; çaldığı topla çabuk çıkan ve müthiş coşkuyla oynayan Trabzon’a karşı iki sigortayla çıktı. Neden çift santrfor çıkmadığını, çift önlibero ile oynamanın Beşiktaş’ı pozisyonsuz bırakacağını söyleyenlere hatırlatmak istediğimiz; Trabzonspor’un orta saha kalabalığı olmayan takımlara karşı, nasıl çabuk gole gittiğini, kasetleri seyredip anlasınlar. Çok santrforlu oynamak, çok pozisyona girmek anlamını taşımaz, bunu hatırlatalım bir... Ve iki; çok forvet, onlara top atacak organizasyonu yapmayan, yapamayan orta sahanız varsa, hiçbir şey ifade etmez. Gökhan’ın golüne kadar Beşiktaş’ın temposu, bulduğu pozisyonlar, final vuruşları iyi olsa, şimdi skor için yazanlar başka cümlelere yer verirlerdi sanıyorum.
Son pişmanlık fayda etmez. Serdar Özkan toparlanmalı, abilerine ayak uydurmalı. Trabzon’da gecenin iyileri Song ve Egemen ise, maçın üstün tarafını siz karar verin. Beşiktaş dönen topları topladı, sonuna kadar mücadele etti. Bu arada klasikleşen hatayla golü yediler, puanları paylaştılar.

YORUM YAZ

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.