Kötü!

21 Şubat 2013, Perşembe 12:00
- A +

Belli ki çok gerilmişler, hem de çekinmişler. Bir ilk yarı seyrettik evlere şenlik... Topu indiren yok, kontrol edip pas veren yok, iki kanadın ikisi birden yok, zaten stoperler darbeli. Drogba ile Burak da kopuk uçurtma gibi takımdan uzakta kalarak oynuyor. Fatih hoca Sneijder’i en oynamayacağı yerde sol önde çizgi ile sınırlandırarak sahaya sürmüş. Tanımadığı bölgede koskoca 45 dakika sığınmacı gibiydi Hollandalı... Üstelik ne kadar sol bek olduğunu(!) bildiğimiz Riera’nın önüne onu koyarak Almanlar’a davetiye çıkarmıştı. Hamit ise diğer kanatta ne ileri çıkan rakibini kontrol edebilir haldeydi, ne de kendisi ileri dengeli çıkıp rakibi rahatsız edebildi. Aldığını verdi.. Ama çoğunlukla rakibe.. Avrupalı ile oynarken atletik fark ortaya çıkıyor. Diri olması gereken Galarasaray, rakibinin fizik gücü altında ezildi. Bu üstünlüğünü sahada kapatmak için doğru pas ile oynamak lazımdı. Onu da yapamadılar. Galatasaray’ın en büyük silahı olan pas oyununu oynayacak ve oynatabilecek Selçuk-Melo zaten gecenin kayıplarındandı. Yenilen golde Hamit’in işgüzarlığı kadar Dany ve Melo’nun lüzumsuz ikramları vardı.

Geçen yazımızda ‘Türkiye Ligi tamam da bu stoperlerle Avrupa’da ne olur?’ diye sormuştuk. Cevabını dün gece aldık. Kısaca Galatasaray kendi gibi değildi. Kötüydü... Zemin ise gecenin en kötüsüydü. Bir de dışarıdaki trafik ve stada doluşan biletsiz avantacılar geceyi daha da kötüleştiren abukluklardı.  

Tek iyimser tarafı Galatasaray kendini hatırlarsa Almanya’da tur gelir.. Olur mu? Bal gibi olur...

YORUM YAZ

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.