Kader anı

01 Aralık 2008, Pazartesi 04:30
- A +

İki perdelik maç oynadı Cim Bom. İlk yarısı futbol adına hüsran, ikinci yarısı skor yönünden mükemmel... Meira'yı yerine çeken Skibbe, uzun süredir ilk 11'de oynamayan Barış'ı, Ayhan'a destek için vermiş, Kewell'ı bir tarafa, Arda'yı diğer tarafa koyarak, sağlı-sollu ortalarla Baros'u kullanmayı düşünmüştü. Ligin zayıf rakibiyle oynarken çok gol atmayı istiyorsan, Ümit'i veya Nonda'yı, Baros'un yanına niye koymazsın. Hadi sen koymadın Bay Skibbe, akıl hocan olarak getirilen Kalli de mi bunu sana söylemedi. Peki!.. Kanatlardan getirilen toplarda gol bölgesinde çoğalamayan takımını da mı göremiyor teknik sorumlular. Kaç yan orta yapıldı bilmiyorum ama, ilk yarıda bu ortalara dokunabilen Sarı-Kırmızılı futbolcu olmadığını biliyorum. İşin enteresan yanı, ileride çoğalamayan Galatasaray, geriye dönüşte de çok tembeldi. Baros, Lincoln, Kewell ve Arda defansif olarak Meira ve Servet'e hiç yardım etmediler. Geçen haftaların çalışkan adamı Ayhan da, herhalde yorgun olsa gerek, ona bırakılan kocaman alanı beklenildiği gibi kullanamadı. Kader anı sarı kartların yanlış kullanılıp, Hacettepe'nin 10 kişi kaldığı dakikaydı. Sarı kart kararları hem hatalı hem de ağırdı.

Maçı, Süleyman Abay hatalı kararlarıyla; Zoko, Hacettepe adına atamadığı ve yaptırdığı penaltıyla; kaleci Recep de kendinden beklenilmeyen acemiliğiyle Galatasaray lehine çevirenlerdi. 10 kişi kalan Hacettepe ilk yarıdaki dirençli futbolunu devre arasında soyunma odasında unutunca, Galatasaray'da da Meira çıkıp, Ümit Karan oyuna dahil olunca Hacettepe adına kaçınılmaz son geldi. Galatasaray, 13. haftanın kârlı takımı, Hacettepe ise ligin düşme kabusunu yaşayanı oldu.

YORUM YAZ

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.