En iyisi Cenk

25 Ekim 2011, Salı 12:00
- A +

Zor dönemlerden sonra kötü günler geçirirken, galibiyete hasret kalmışken alınan 3 puan elbetteki önemli... Hele ki, derbi öncesi moral bulmak açısından bakarsanız daha da önemli... Ama futbol gerçeği açısından Beşiktaş her gün ‘üstüne koyar’ diye beklerken, eskilerek gidiyor. Maç içi oyun dengesi bir türlü oturmuyor. Dün gece de doğru düşünülmüş, ön tarafı çabuk oyunculardan oluşturulmuş kadrosu beklenenin uzağında işler yaptı. Daha önce ‘Hilbert ve İsmail Köybaşı oynar ise, kanat bindirmeleri etkili olur’ diyorduk. Bunlar Edu ile birlikte oynayınca senkron tutmadı. Kanatlardan çabuk geldiler, Edu ise yavaştı. Dün gecenin tercihi Mustafa Pektemek çabuk top alışverişinde iş yapabilecek, doğru tercihti. Gol ile de doğru işler yapıldığında skorun bulunabileceğini gösterdi ama, maç süresince bunu sürekli ve tempolu yapmalıydı Beşiktaş. Kanatlardan daha fazla işletmeliydi. Hem Simao’nun hem de Quaresma’nın süre gelen vurdumduymazlığı her türlü oyun planını olumsuz etkiliyor. Beşiktaş da yardımlaşamadığı için sürekli karşı hücum yiyor. Ayrıca Siyah-Beyazlılar oyun boyunu çok uzatarak oynuyor ve arada çok geniş alanlar bırakıyor. Rakip de buraları doğru kullanırsa Kara Kartallar kalesinde çok tehlike yaşıyor. Ayrıca birbirinden uzak oynadıkları için, çok alan katedip, zaten iyi olmayan fizik güçleriyle yoruluyorlar ve etkisiz kalıyorlar.

Dün gece, ‘Cenk haricinde öne çıkan oyuncusu var mıydı?’ diye sorsanız Beşiktaş’ın, herhalde hiçkimse bir isim söyleyemez. ‘O halde takım olarak mı iyidirler’ diye aklınıza bir soru takılırsa, onun cevabını da biz verelim: Hayır! Zor gecenin en iyisi Cenk ise, ne demek istediğimiz herhalde anlaşılır.

YORUM YAZ

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.