Büyükşehir durduramadı

28 Şubat 2009, Cumartesi 04:30
- A +

80.dakikada taksitle gelen gole kadar, Beşiktaş, Büyükşehir Belediye’nin istediği her şeyi yaptı. Öncelikle yavaş oynadı, gol bölgesinde bir türlü çoğalamadı. Bobo ile Nobre, Büyükşehir Belediye’nin iki stoperi Barbosa ve Vinicius’nun markajından bir türlü kurtulamadılar. Onların yalnızlığını Delgado ve Tello yaklaşarak gidermeliydi. Her ikisi de gününde değildi. Ernst’in orta saha yalnızlığı, Büyükşehir Belediye’nin kalabalığının içinde Beşiktaş’ın zaafı olarak gözüktü. Abdullah hoca tehlikenin farkındaydı. Beşiktaş’ın etkili ayaklarını kalesinden uzakta tutmak için takımını sürekli uyardı. Oyunu ilerde tutmaya çalıştılar. Şut mesafesine dahi Beşiktaşlılar’ı sokmadılar. Kara Kartal’ın yapması gereken, topu indirip, ayağa hızlı pas yaparak oynamaktı. Büyükşehir Belediye’nin dengesi ancak böyle bozulabilirdi. Onu da yapacak, hiçbir Siyah-Beyazlı ayak dün gece yoktu. Biraz yapmaya kalkan Ernst’i de Büyükşehir Belediyeliler, daha pozisyon başlamadan akıllıca taktik faullerle durdurdular. Oyunun hızını kestiler, Beşiktaş’ı sinirlendirdiler. Ekrem Dağ’ın sakatlıktan sonra, eski görüntüsü yoktu. Bobo ise, kendinden beklenin çok uzağındaydı. Tello da öyle... Erman Kılıç, hem İbrahim Toraman’ın çıkışını engelledi hem de Ekrem Dağ’ı iyi kontrol etti.
Futbol enteresan oyun... Beklemediğiniz anda gol oluyor; Beşiktaş’ın ilk golü gibi... Konsantrasyonunuz kaybolunca da gol oluyor; Büyükşehir’in golü gibi... Ve galibiyet için oynayana da yardımcı oluyor; Bobo’nun golü gibi.
Kötü oyundan iyi sonuç çıkaran Beşiktaş, tahmin ediyorum haftanın kârlısı olacak.

YORUM YAZ

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.