MENÜ

Kıt Zekâlılar!

22 Ocak 2022, Cumartesi 20:23 Son Güncelleme: 22 Ocak 2022, Cumartesi 20:23
- A +

Sayıları gittikçe artan çarpık zihniyetli siyasetçiler tarafından sürekli kaşınan dünyamızda sporun da bundan nasibini almaması olanaksız. Bilhassa kafatasçılığa bağımlılık genellikle beyninde analiz yapabilme vasfını taşımayan zeka seviyesi düşük kişilerde sürü-psikolojisi oluşturur.

Ben bilhassa spor başta olmak üzere tüm fanatikleri bu kategoriye sokarım. Buna bir örnek Avustralya’da cereyan etti. Rus Medvedev’in ev-sahibi ülkeden Kyrgios ile maçında fanatikler tenisin hatta sporun güzelliklerini hiçe sayan tezahüratlarda bulundular. Rus onlardan rica etti: “Bari birinci ve ikinci servis arasında yapmayın” diye. Futbolcu Ronaldo’ya yönelik, gol attıktan sonra yapılan, saçma sapan “sui” diye sürekli bir nara.

Maç sonundaki kort-içi röpörtajında spikerlik yapan efsane şampiyon Jimmy Courier soru sorarken bile bu devam edince Medvedev bu kez “Jim’in sorularını duyamıyorum. Spora ve sporculara saygı duymuyorsanız bari sizin turnuvanızı kazanmış bir şampiyona saygı duyun bari” demek zorunda kaldı. Ardından basın toplantısında da bu yaratıkları “kıt zekalılar” diye  adlandırdı. Haksız da değil. Avustralya’ya bu yıl bir haller olmuş. Fevkalade konuksever, yardımsever ve neşeli bir halk, nobran ve tahammülsüz olmuş. Pandemi kısıtlamalarının etkisi olabilir mi acaba?

Gençler kategorisindeki tenisçilerimiz Ayşegül Mert ve Togan Tokac teklerde elendiler ama çiftlerde kendi kategorilerinde devam ediyorlar. Togan’ın partneri ilginç : “Kıbrıs Rum Kesiminden” Koshis. Ayşegül Mert’in partneri ise Hırvat. 

Bu arada genç erkekler fikstüründe ABD vatandaşı olarak gözüken 17 yaşında Ozan Çolak adına rastlıyoruz. Bu çocuk tüm grand-slam fikstürlerinde yer alabiliyor. Acaba federasyonumuz yetkililerinin bu çocukla ilgili bir düşünceleri var mı? 

Bugün genelde favoriler kazanmakla birlikte Rusların günü değildi. Yılların şampiyonu Hırvat Marin Cilic geçirdiği sakatlıklar ve ilintili ameliyatlardan sonra kariyerine tekrar yön vermeye çalışıyordu bir süredir. Rakibi ise turnuvanın 5 no.lu seribaşı Rus Rublev’di. Cilic 4 sette kazandı. Kadınlarda da Rus Pavlyuchenkova Romen Cirstea’ya ye Bugün Ruslara pek yaramadı !

Yarın 23 Ocak, Pazar maçları büyük çekişmelere sahne olacak cinsten:

• 03:00’ten itibaren ikinci maç: Azarenka-Krejcikova.

• Ardından Pegula – Sakkari.

• 07:00 Zverev-Shapovalov.

• 10:30 Monfils-Kecmanovich

• 11:00 Barty-Anisimova

• Berrettini-Carreno Busta

İyi bir Pazar dilerim.

Bekir Emre

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...