MENÜ

Başka Bir Bahara İnşallah !

19 Şubat 2021, Cuma 09:41 Son Güncelleme: 19 Şubat 2021, Cuma 09:41
- A +

Umarım Serena Williams’ın düşüncesi budur. Seveni kadar beğenmeyeni de olan bu kadın kim ne derse desin tenis sporuna zevk veriyor. Evet onu beğenmeyen olabilir ama seveni olmadığını sanmıyorum. Üstelik ekonomik açıdan da bu spora en fazla artı-değer katanlardan biri. Gençler için ise başlı başına bir pozitif örnek. Bugün tüm çabasına rağmen Osaka’ya iki sette yenildi. Maçın başlarında öne geçmesine rağmen bunu koruyamadı. Bunda muhtemelen maç ilerledikçe başlıca silahları olan ne ilk servislerinden, ne de forehand’inden destek alamamasının etkisi vardı. Japon raket Serena karşısında olmanın heyecanını atlattıkça daha üstün gözüktü. Umarım Serena tenisi bırakmaz. Ama bıraktığında kimse onu unutamayacaktır. Bundan eminim. Federer bile unutulabilir ama Serena Williams hafızalardan silinmeyecektir.  

Dün Muchova’ya yenilen Barty basın toplantısında yitirdiği maçla ilgili konuştu. Biliyorsunuz rakibi Muchova ilk seti topu bile göremeden kaybedince uzunca bir sağlık-molası almış ve dönüşünde bambaşka bir tenisçiye dönüşüp maçı kazanmıştı. “Neyin vardı” diye sorduklarında ise kekeleyip “başım dönüyordu…Buz terapisi yaptık geçti” demişti. Barty rakibinin tümüyle kurallar içerisinde hareket ettiğini, kendisinin de zamanında sakatlık molaları almış olduğunu belirterek “böyle durumların beni etkilememesi lazım. O denli tecrübem var aslında” dedi. Bravo. 

Çekya tenisi kendisine öyle bir kaynak yarattı ki bilhassa kadınlarda biri gidiyor, diğeri geliyor. Şimdi de tenisi zevk veren bir Muchova var. Ne denli göz önünden olacak bunu zaman gösterecek. Ama ABD’li Brady karşısında defalarca kez bu maçı çevirip alabileceği ortaya çıktığı halde kaybetti. Kaç maç-topu atıldığını gerçekten unuttum valla ! Bence kendisi kadar komple olmayan birine yenildi bugün. Maçın kontrolünü bilhassa kritik anlarda hep rakibine bırakınca Amerikalı da kendisine altın tepside sunulan bu armağanı kabul etti tabi ki. Muchova’nın biraz daha tecrübe ve özgüven kazanması gerek. 

Brady için fevkalade bir forehand’e sahip demiştim. Bu silahını bugün en etkili bir şekilde kullandı. Esasen çoğu vuruşu atipik. Bakalım finalde Osaka karşısında ne yapacak. Son zamanların en iyi tenisçisi olduğunu Serena Williams karşısında bugün bir kez daha kanıtlayan Osaka eğer final stresine girmezse, izleyicileri de ardına alıp Cumartesi günü Brady’yi kolay geçer ve şampiyon olur. 

Djokovic ise iyi bir antrenman yaptı. İkinci sınıf bir raket olan Rus Karatsev karşısında iki saate bile kalmadan (6-3,6-4,6-2) finale uzandı. Rus raket 850.000 ABDolarını cebine koyacak…Bu şimdiye kadar tenisten kazandığı tüm paradan daha fazla!

(Cuma) öğlen 11.30 gibi diğer yarı-final maçı var. Medvedev ile Komşu Çocuğu Tsitsipas arasında. İflah olmaz bir iyimser olarak bu maçın turnuvada sürekli beklediğimiz üst kalite de bir maç olacağını sanıyorum. Bakalım finalde Djokovic’in rakibi kim olacak. Uzun bir maç olacağını ve kim kazanırsa Sırp raketin karşısına yorgun çıkacağını düşünüyorum! Hoşkalınız. Bekir Emre

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...