Kontenjan oyuncusu Simao!

04 Ekim 2011, Salı 12:00
- A +

Beşiktaşlı yöneticileri kutlamalı, ardından da sormalı; “Beşiktaş’ın yeşil zeminde üzerindeki geleceğini Ricardo Quaresma’ya endekslerken, takımdaki diğer emekçi elemanların neler düşündüğünü, hiç merak ettiniz mi?”
Beşiktaş, Gaziantep deplasmanında hangi oyun sistemi ile oynamaya çabaladı, çözemedim! Ne hikmetse teknik direktör Carvalhal, geldiği günden bu yana sadece Simao ile İsmail’i yedekte bırakmadı. Bundan böyle, ‘Allah tuttuğunu altın etsin’ yerine, ‘Yaradan seni sahada sol ayağını az da olsa kullanabilen futbolcu yapsın’ diyeceğim! Simao daha ne kadar süre ‘kontenjan’dan oynayacak bilemiyorum. Gördüğüm, sol kanatta İsmail’in tek başına savunmaya ve hücuma yetişme becerisine en azından şimdilik sahip olmadığı! Necip’in gördüğü kırmızı kart umuyorum ‘kanatlanan’ genç oyuncunun ayağını yere basması yolunda ‘eğitici’ olur! Ev sahibi Antep’in geride kalan haftaları puansız kapamasının nedeni belirginleşti dün gece. Bu kadar pozisyona girer de atamazsanız, elbette sonunda size atarlar! Mustafa Denizli’nin Carvalhal’ı arayıp, “Hocam ben Ekrem’i solda da oynattım ve başaralı oldu. Ekrem’i sola kaydırın, Hilbert’i de sağda oynatın” demesi işe yarar mı bilinmez! İsmail’in gördüğü kart Beşiktaş’ı sahada iki eksikle bıraktı ev sahibi G.Antep de kalan on dakikalık zaman diliminde ciddi avantaja sahip oldu. Rüştü tek başına nereye kadar karşı koyabilir? Beşiktaş’ı uzun süredir bu kadar aciz görmemiştim. Elbette bunun tek nedeni Quaresma’nın yokluğu! Beşiktaşlılar bir kez daha Rüştü’yü alkışlamalı...

YORUM YAZ

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.