Ersun Yanal, onur ve 5 milyon!

09 Ağustos 2014, Cumartesi 17:15
- A +

Elbette ortada, babadan oğla geçen bir ‘başkanlık’ sistemi yoktur ancak  ‘monarşinin’ varlığını kimse inkar edememektedir! Kim ne derse desin, sonuç itibari ile ‘Fenerbahçe’de Aziz Yıldırım ne derse o olur!’ Ve bir kez daha öyle oldu… Acaba Aziz Yıldırım’ın bir gün önce kurduğu ‘yenilir-yutulur cinsten olmayan cümleler hedefine ne kadar sürede varacaktı? Soruya yanıt 24 saat geçmeden verildi. Günü kurtarma derdindekilerin ya da ‘yalaka’ tabir edilen nitelikteki kişilerin kaldıramayacağı cümlelerin yanıtı beklendiği gibi ‘istifa’ oluverdi. Ersun Yanal görevinden istifa ederken belki de yaşamındaki en doğru cümleyi kurdu: “İlkeler, kazandığımız ve kazanacağımız paradan her zaman daha üstündür ve başarı için olmazsa olmaz koşuldur."

Türk Dil Kurumu, ‘onur’ için diyor ki; ‘İnsanın kendine karşı duyduğu saygı, şeref, öz saygı, haysiyet, izzetinefis.’

 Ersun Yanal’ın hatası-hataları olmamış mıdır? Mutlaka olmuştur ve de olacaktır. Ancak bu Aziz Yıldırım’a takımı şampiyon yapan teknik direktörü, 78 milyonun önünde yerme ve aşağılama hakkını vermez. 2 yıllık sözleşme imzalayan Yanal, istifa etmeyip sözleşmesinin fesh edilmesini beklese 5 milyon TL tazminat alacaktı. ‘Onur’ böyle bir şey, elinin tersi ile çoğumuzun rüyasında göremeyeceği rakamı itmektir. Aziz Yıldırım’ın isteği de buydu zaten ve istediğini aldı.

Onurun sahibi kim oldu?

https://twitter.com/asenaozkn

YORUM YAZ

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.