MENÜ

Geç kaldı!

14 Aralık 2020, Pazartesi 06:58 Son Güncelleme: 14 Aralık 2020, Pazartesi 06:58
- A +

Beşiktaş, ilk 45’te hava ve saha şartlarına uygun bir oyun oynamadı. Devre sonunda Beşiktaş’tan gol beklentisi 0.11 kadar düşüktü. Alanyaspor ise saha şartlarına daha uygun şekilde yerden kısa paslarla oyun kurmak yerine tam saha presi “oyun kurucu”su gibi kullandı ve ilk 45’te Beşiktaş’ın iki katı sayıda kez rakip ceza alanında topla buluşmayı başardı. Lakin ilk yarıdaki tek gol VAR’dan bakan hakemin yarım yamalak yorumu sonucu geldi! Devre arasındaki oyuncu değişiklikleri sayesinde ikinci yarıda daha etkili bir Beşiktaş izledik. 45-70 arası bu kez Beşiktaş etkili presle üstünlük kurdu. Ancak Welinton’un yetersiz performansı ve Sergen hocanın Oğuzhan ve Güven’i oyuna almakta gecikmesi nedeniyle 65-80 arası Beşiktaş oyun üstünlüğünü ve momentumu kaybetti. Babacar’ın atılmasından sonra ise Beşiktaş bulduğu pozisyonlarda yeteri kadar etkili vuruşlar yapamadı. Hem hoca hem de oyuncular maçı çevirmek adına geç kaldılar!

Gecenin sorusu

Evet ilk gol öncesi penaltıda top Ghezzal’ın eline çarpıyor ama rakibi onu itmese top eline çarpar mıydı? Hakemlerin oyun kuralları kadar oyun ruhuna da uygun kararlar vermeleri gerekiyor.  

Maçın starı

Bakasetas zaten ligin en etkili 10 numaralarından birisi ancak Alanyaspor’un iki sol beki birden yokken oraya devşirilen Tayfur Bingöl’ün başarılı performansı da takdire şayan.

Maçın olayı

Alanyaspor’un ideal 11’inden 3 eksikle oynamasına rağmen özellikle ilk 45’teki etkili oyunu Çağdaş Atan’ın hanesine büyük bir artı yazar. Keşke Atilla Karaoğlan’dan daha iyi bir hakem maçı yönetseydi de taktik analize daha çok ağırlık verebilseydik!

Kısa mesaj

Beşiktaş’ın kazandığı her maçtan sonra da söylediğim gibi Beşiktaş’ın mutlaka Marcelo profilinde hem oyun kurucu ve hem de kolay çalım yemeyen lider bir stoper bulması gerek!
YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...