MENÜ

Deplasmanda nihayet

19 Ocak 2022, Çarşamba 07:18 Son Güncelleme: 19 Ocak 2022, Çarşamba 07:18
- A +

İlk yarıda maçın temposu uyumayan bir bebeği uyumak için idealdi. Tempo ne zaman yükselir gibi olsa garip top kayıplarıyla sıfırlandı. Bu soğukta koskocaman stada gelen bir avuç taraftarın içini ısıtacak çok az etkileyici aksiyonun olduğu bir ilk 45 izledik. Caner, Beşiktaş kornerinde Vida’nın yükseldiği topa yumruk atınca gol geldi. Penaltıyı soğukkanlı klas bir vuruşla gole çeviren Batshuayi aynı soğukkanlılık ve klasın en azından yarısını son 2 aydır oynadığı başka maçlarda sergileseydi Beşiktaş’ın fazladan kaç puanı olurdu sizce?

İkinci yarıda oyuncu ve oyun değiştirerek başlayan Karagümrük’ün gösterdiği reaksiyon sayesinde de tempo yükseldi. Fakat 45-75 arası daha net pozisyonları bulan taraf Beşiktaş oldu. 48’de Larin bir kez daha geçen sezonki performansının aksine maçı koparabilecek pozisyonda yeteri kadar iyi bir plase yapamadı. 55’te ise Batshuayi’nin çok iyi vuruşunda Viviano kalecilik hünerini sergiledi.

Ersin’den kritik kurtarışlar

Son 15’te ise özellikle Pesiç oyuna dahil olduktan sonra Karagümrük daha etkili olan taraftı. Bu son periyotta Ersin yine kritik kurtarışlara imza attı. Necip bir maçta daha stoperde etkili performans sergiledi. Beşiktaş’ın 8 maç sonra deplasmanda lig maçı kazanması Önder Karaveli’nin rakibe göre hazırladığı gerçekçi oyun rötuşlarının da eseri.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...