MENÜ

“Altay”gon Kalesi

07 Aralık 2020, Pazartesi 06:58 Son Güncelleme: 07 Aralık 2020, Pazartesi 10:18
- A +

Erol Bulut derbideki tercih hatalarından dönerek eldekilerden oluşturabileceği en iyi 11’i sahaya sürdü: Özellikle bu tip fizik mücadele dozunun yüksek olduğu maçlarda yıllardır ligin en sağlamlarından olan Serdar Aziz’in Lemos yerine tercih edilmesi derbinin aksine daha sağlam bir Fenerbahçe savunması izletti. Serdar’ın atılmasından sonra da daha çok bu sağlamlaştırılmış takım savunması ve Altay’ın kurtarışları Fenerbahçe’yi ayakta tuttu. 11’e 11’ken perdeyi açan gol, Ferdi Kadıoğlu sahadayken ondan nasıl optimum ofansif verim alınabileceğinin en net göstergesi: Ferdi dar alanda çabukluğu ile tekniğini birleştirerek ince işler yapabilen bir oyuncu: Papiss Cisse’ye yaptığı asistte sıfırdan ölçüp biçerek geriye çıkardığı top da tam Ferdi tipi incecilik! İkinci gol zaten Türkiye Ligi’nin bug’ı: Bir Caner Erkin kornerinde ön direkte Gökhan Gönül topla buluşursa gol olur, bu ölüm ve vergi ödeme zorunluluğuna yakın kesinlikte bir olgu!

Gecenin sorusu

Bir Beşiktaş maçından sonra “Tarzan Rıfkı filmindeki Palabıyık Rocky’nin bile iyi hakem olma şansı daha fazla” dediğimde beni kınayan Fenerbahçeli eski komşuma soruyorum: Ali Palabıyık’ın ülkenin top 4’ündeki hakemlerden birisi olması tuttuğumuz takımların ötesinde Türk futbolunun çok büyük bir sorunu değil midir?

Maçın starı

Altay bir kez daha üstün reflekslerini, keskin reaksiyonlarını gösterdi ve 3 puanın Fenerbahçe’de kalmasını sağladı. Cepheden kaleye göktaşı bile gelse kaleye sokmayacak kadar üstün kalecilik sergiledi. Yan toplarda da daha fazla gelişirse sadece Fenerbahçe tarihinin en iyi kalecilerinden birisine dönüşecek. Dün gece Estergon Kalesi’nin kaleci versiyonu gibiydi.

Maçın olayı

Ali Palabıyık’ın ülkenin ilk 4 hakeminden birisi olmasından daha büyük bir olay ne olabilir ki? Dün gece Fenerbahçe’ye, başka gün Galatasaray veya Beşiktaş’a veya herhangi bir takımımızın maçında her zaman diken üstünde maç izlettiren bir hakem.

Kısa mesaj

Fenerbahçe, kadrodaki yeniler adapte olana ve eksik oyuncular dönene dek takım savunmasını güçlendirmeye devam etmeli. Tabii ki 11’e 11 oynanırken hücum setlerini çeşitlendirmeli ancak cepte mutlaka takım savunması sigortası acil durumlar için durmalı!

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...