Plansızlık ve puan kaybı

23 Eylül 2019, Pazartesi 06:01
- A +

Şampiyonlar Ligi dönüşü, derbi öncesi, ciddi bir rotasyona gidilmişken, Malatya’da 3 puana bu kadar yaklaşıp maçı bitirememenin sebeplerine iyi bakmak lazım. Galatasaray orta sahasının merkezini oluşturan oyuncuların alan paylaşımları ideal şekilde oturmadı. Nzonzi’nin zaman zaman savunmanın içine girerek oynaması normal. Önde kenarda hızlı oyuncuların olmayışı Galatasaray’ı rakip alana yerleşmek zorunda olan bir ekip yapıyor. Galatasaray’ın işi, bunu yapamadığı sürede sadece Babel’e atılan topları onun tutması ve rakibi çekmesine kalıyor. Buna rağmen Malatya’nın dengeyi kaybettiği dakikalarda maçı koparacak pozisyonlar bulsa da, oyun onların istediği gibi akmadı. Seri, Ömer iyiydi. Bütün bunlara rağmen Galatasaray oyunun geneline hükmedemediyse bunun sebebi orta sahanın plansızlık için olması.

Gecenin sorusu

Andone Farnolle’dan kaptığı top sonrası aldığı darbeye rağmen ayakta kalıp golü yapmak istedi. Halbuki penaltı ve kırmızı kartı alması işten değildi. Doğrusunu mu yaptı? Bence evet.

Maçın starı

Ömer Bayram işini son 10 dakikaya kadar çok iyi yaptı. Seri’ye attırdığı gol usta işi. Son 10 dakikada fizik düşüş başlayınca Malatya’nın da en iyi kullandığı alan onun oldu. Guillerme’nin attığı gol de herhalde bunun sonucu olmalı.

Maçın olayı

Galatasaray kulübesi, henüz kadronun hakkını verecek bir oyun bulabilmiş değil. Hoca etkisi henüz yok. Maçın son 15 dakikasında oyun Malatya’ya doğru giderken saha içi ve dışı müdahalelerin de bir sonuç verdiğini söylemek çok zor.

Kısa mesaj 

Zemini anlamak mümkün değil. Plaj futbolu da rahatlıkla oynanabilir.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...