Şampiyonluk için çok fazla lazım

03 Nisan 2019, Çarşamba 05:55
- A +

Yeni Malatya, ligde 10 maçtır gol yiyor. Özellikle devre arasından sonra kompakt oyunda ve savunma hattında eksildiler. Bu uzun ara Erol Bulut’a dönen oyuncularla birlikte bir tamir şansı vermiş belli ki. Rakibi iki kanatta da çok iyi karşıladılar. Çıkarken yaptıkları kritik top kayıplarına rağmen açık vermemeyi başardılar. Yorulmaya kadar ceza sahası çevresinde faul yapmamayı da başardılar. Eksik kalan orta sahayı pas geçen uzun toplarla buldukları kontralarda Ömer’in yetersiz kalmasıydı. Galatasaray’ın Fernando’nun hayal kırıklığı performansına rağmen savunma dinamizminde bir artış var. Kamara’nın tek kontrası dışında şans vermediler. Onyekuru’nun kanalları tıkanınca üretimleri neredeyse durdu. Savunmayı bu kadar öne çıkarıp takım boyunu bu kadar kısabilmişken hücumda bu kadar geride kaldıkları bir maçı hatırlamıyorum. Şampiyonluk için çok fazlası lazım.

Gecenin sorusu?

Erol Bulut savunmayı halletmiş ama hücumdaki eksilme devam ediyor. Skor avantaj olsa da oyun hala Malatya’ya dönük değil.

Maçın starı

N’diaye çok açık kapattı ama maçın en iyileri iki sağ savunma. Chibuike ve Mariano iki yönlü oyunu çok iyi oynadılar. Takımlarının en akışkan bireyleriydi. Hem duvar oldular hem de takımlarının hücuma hızlı çıkmasında rol oynadılar.

Maçın olayı

İlk yarıda Onyekuru 2. yarıda Adem’e ceza sahası içinde yapılan müdahaleler 24. haftadaki MHK değişikliğine kadar VAR’da izlenen cins pozisyonlar. Sezonun ortasında böyle temelden bir değişiklik olmaz.

Kısa mesaj

Luyindama’nın kontrolsüzlüğü büyük sorumsuzluk. Çok daha ağır sakatlığa sebep verebilirdi. Ayrıca kritik bir dönemde oynamaması sıkıntı yaratacak.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...