Yıldız farkı

07 Ekim 2019, Pazartesi 06:01
- A +

Ünal Karaman, Basel maçı sonrası yine 4 oyunculuk bir rotasyonla başladı maça. Üstelik bu rotasyon takımın en özel isimleri Nwakaeme, Sosa ve Pereria’ydı. Ancak bu kaliteli oyuncular maçın ilk yarısında kalitelerini oyuna yansıtamadılar.

Pas trafiği ağır zeminle birlikte iyi olmadı. Rizespor ise agresif orta sahası sayesinde rakibini kolay bozdu. Boldrin ve Samudio ile zorladı. Ancak Melnjak bu hikayenin en sıra dışı işini yaptı. Sol bek başladığı maçta nefis bir santrfor golünü üstelik de sağ ayağıyla atarak takımını öne geçirdi.

İkinci yarı Trabzonspor için zemin su tuttukça daha da zorlaştı. Uğurcan yaptığı kurtarışlarla takımını oyunda tutmayı başardı.

Ünal Karaman’ın hamlesi ise yine sonuç verdi ve Sturridge’ın ortasında Sörloth golü atarak kötü giden maçı dengeledi. Nwakaeme ise maçın son anlarda sezonun en değerli gollerinden birini atarak galibiyeti getirdi.

Gecenin sorusu

Trabzonspor için bu galibiyetin anlamı nedir? Şampiyonluk adayları içinde lig ve Avrupa’yı birlikte götürebilen tek takımın Trabzonspor olduğu anlamına geliyor. 

Maçın starı

Sörloth 1 gol-1 asist ile maçın işini çok iyi yapan santrforu ve adamı olurken, O’na bu fırsatı Trabzonspor’un maçtan kopmasını engelleyen kurtarışları yapan Uğurcan verdi.

Maçın olayı

Trabzonspor’un ilk golü... Sturridge’ın bir an önce hazır hale gelmesi, Sörloth’un gol sayısını direkt olarak pozitif anlamda etkileyeceğinin en güzel göstergesi.

Kısa mesaj

Bu zeminde oynamak kadar iyi yönetmek de hiç kolay değil. Pozisyonları iyi süzen hakem Hüseyin Göçek de gecenin iyilerindendi.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...