Yürüyüşe izin çıkmadı

İstanbul Valiliği, TFF'nin şike davasıyla ilgili kararını protesto etmek için bugün saat 16.00'da Galatasaray Lisesi'nin önünden yürüyüşe geçecek olan Galatasaray taraftarına izin vermedi. Ancak taraftarlar, karar itibar göstermeyerek yürüyüşe başladı. Taraftarlar, Taksim Meydanı'na ulaştı.

02 Mayıs 2012, Çarşamba 14:32
- A +
Yürüyüşe izin çıkmadı

TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in, Etik Kurulu raporunu değerlendirdikten yaptığı açıklamalara ve Galatasaray'ın PFDK'ye sevk edilmesine büyük tepki gösteren Galatasaraylı taraftarların sosyal medyada örgütlenerek yapacağı yürüyüşe izin çıkmadı.

Taraftarlar, izin kararına itibar göstermeyerek yürüyüşe geçti. Taraftarlar, Taksim Meydanı'na ulaştı.


İstanbul Valiliği'nden yapılan yazılı açıklama şöyleydi;

"Bugün saat 16.00'da Galatasaray Kulübü taraftarlarının Galatasaray Lisesi önünden Taksim'e doğru geniş taraftar kitlesi ile birlikte yürüyeceklerini duyurarak, taraftarlarına bu yürüyüşe katılmaları için yoğun çağrıda bulundukları görülmüştür.

Ancak; taraftar sitelerinden bu çağrıyı yapan ilgililerin resmi makamlara herhangi bir müracaatları yoktur. Yapılan çağrının 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüş Kanuna aykırı olduğu ve kamu düzenini sarsıcı bir nitelik taşıması nedeniyle söz konusu yürüyüşe, Emniyet güçlerimizce izin verilmeyecektir.

Galatasaray Kulübümüzün değerli taraftarlarının yasal olmayan bu çağrıya katılmamalarını ve kanuna aykırı olan bu eyleme itibar etmemeleri uygun olacaktır."

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...