Fenerbahçe Divan Kurulu başkanını seçiyor

Yüksek Divan Kurulu’nda bugün üyeler, yeni başkanı seçmek için sandığa gidecek. Faruk Ilgaz Tesisleri’nde yapılacak olan genel kurulda Şekip Mosturoğlu, Sevil Becan ve Nihat Tokat, koltuğu Uğur Dündar’dan devralmak için yarışacak.

Fenerbahçe Divan Kurulu başkanını seçiyor

Fenerbahçe Camiası’nda bugün sadece derbi heyecanı yaşanmayacak. Yüksek Divan Kurulu üyeleri, saat 10.00’da Faruk Ilgaz Tesisleri’nde buluşacak. 2022 yılındaki seçimde başkanlığı devralan Uğur Dündar, bugün koltuğundan ayrılacak. Şekip Mosturoğlu, Sevil Becan ve Nihat Tokat, Yüksek Divan Kurulu’nun yeni başkanı olmak için yarışacak.

Haberin Devamı

3 adayın da hedefleri var

Yıllarca Aziz Yıldırım yönetimlerinde yer alan Mosturoğlu, adaylık sürecinde kulüpçülük kültürünü canlandıracağı vurgusunu yaptı. Sevil Becan, sosyalleşme ve istişarenin önemine atıfta bulundu. Nihat Tokat ise Faruk Ilgaz Tesisileri’ni üyeler için yaşam merkezi haline getireceğini söyledi.

2 yıllığına seçilecek

Bugünkü genel kurulda seçilecek olan başkan, 2026 yılına kadar görevde kalacak. Yüksek Divan Kurulu’nda bir yandan da gözler Ali Koç’ta olacak. Sivas beraberliği sonrası yönetim tam anlamıyla sessizliğe bürünmüştü. Başkan Koç’un futbol takımının gidişatı hakkında Yüksek Divan Kurulu üyelerine konuşma yapıp yapmayacağı merakla bekleniyor.

Fenerbahçe Divan Kurulu başkanını seçiyor

 

YORUM YAZ