Kulüplerden 15 Temmuz mesajları

Kulüplerden 15 Temmuz mesajları

15 Temmuz 2017, Cumartesi 02:20
- A +

15 Temmuz 2016 tarihinde Türkiye, büyük bir ihanet ile karşı karşıya kaldı.

Hain FETÖ/PDY mensupları, ülkemize hain bir darbe girişiminde bulunmaya ve yönetimi ele geçirmeye çalıştı.

Türk halkının iradesi ve gücü, bu alçaklara izin vermedi. Geride ise 248 şehidimiz ve binlerce yaralı vatandaşımızla birlikte uzun yıllar unutulmayacak bir kahramanlık destanı kaldı.

İşte Süper Lig kulüplerimizin 15 Temmuz'daki hain darbe girişiminin 1. yıldönümü ile ilgili mesajları...

Alanyaspor - Başkan Hasan Çavuşoğlu

Alanyaspor - Başkan Hasan Çavuşoğlu

Şu anda Polonya’da Avrupa Atletizm Şampiyonası’ndayım. Burada nöbette olacağız. Alanya’da takımımız nöbette yer alacak. 15 Temmuz’da şehit olan askerlerimize ve vatandaşlarımıza rahmet diliyorum. Allah Cumhurbaşkanımız’ı başımızdan eksik etmesin inşallah.

Kayserispor - Başkan Erol Bedir

Kayserispor - Başkan Erol Bedir

Belki yıllar sonra bunu yapanlar tam olarak ortaya çıkacak. Bu hain örgütü, dışarıdaki işbirlikçileriyle sadece iktidarı değil, ülkenin coğrafyasını değiştirmeye çalıştı. Ancak milletimizin dik duruşu bu hain girişimi önledi, dünyaya da önemli mesajlar verdi. İnşallah bir daha böyle şeyler yaşanmaz.

KARABÜKSPOR - Başkan Ferudun Tankut

KARABÜKSPOR - Başkan Ferudun Tankut

Türk milletinin iradesini ve gücünü tüm dünyaya bir kez daha ispatladığı bir gündü. Yalnızca o hain girişimde bulunanlar değil, tüm düşmanlarımıza el ele verdiğimizde ne kadar güçlü olduğumuzu gösterdik. Kaybettiklerimizi yad ederek belirtmek isterim ki, bu ülke böyle koca yürekli bir millete sahip olduğu sürece her oyunu bozar.

BURSASPOR - Başkan Ali Ay

BURSASPOR - Başkan Ali Ay

Ülkemizdeki mevcut demokratik devlet sistemini kesintiye uğratmayı amaçlayan ve halkın iradesini yok sayarak hain bir kalkışmaya imza atmaya çalışan terörist yapıyı, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir kez daha lanetliyoruz. Canına ve ülke bütünlüğüne kast eden düşmanlara karşı tek yürek olarak her zaman göğsünü siper eden ve Türkiye Cumhuriyeti’ni canı pahasına savunan Aziz Türk Milleti’yle her zaman gurur duyduğumuzu belirtmek istiyorum. Tarihte eşi benzeri görülmemiş bir ihanete milli birlik ve bütünlüğümüzle karşı koyan halkımızın demokrasi ve milli birlik günü kutlu olsun.

GÖZTEPE - Başkan Mehmet Sepil

GÖZTEPE - Başkan Mehmet Sepil

Ülkemiz tam 1 yıl önce, 15 Temmuz 2016 gecesi demokrasimize karşı yapılan hain bir saldırı ile karşı karşıya kalmıştır. Halkımızın demokrasimize sahip çıkması ile engellenen bu darbe girişimini bir kez daha şiddetle kınıyor ve demokrasi şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Demokrasi çağdaş ve özgür ülkeler için vazgeçilmez bir temeldir.

KASIMPAŞA - Başkan Hilmi Öksüz

KASIMPAŞA - Başkan Hilmi Öksüz

Darbe girişimi ülkemiz üzerine oynanan çirkin ve hain bir oyundur. Ancak milletimiz bu hain oyuna en güzel cevabı vermiştir. Bu vesileyle her yıl bunu kutlamamız ve gündemde tutmamız gerekir. Milletimiz inşallah bir daha böyle kara günler yaşamaz.

OSMANLISPOR - Başkan Sadık Dik

OSMANLISPOR - Başkan Sadık Dik

Allah ülkemizi bu ve benzeri tüm terör saldırılarından korusun. Hainler ülkemizden uzak dursun. Kaybettiğimiz şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına bir kez daha başsağlığı diliyoruz. Ülkemiz kem gözlerden uzak dursun inşallah.

KONYASPOR - Başkan Ahmet Şan

KONYASPOR - Başkan Ahmet Şan

Tüm dünya da bu milletin o gece vatan hainlerine karşı canı pahasına ortaya koyduğu destansı mücadeleyi unutamayacak. Biz o hain kalkışmanın hemen arkasından yönetim kurulumuz ve taraftarlarımızla birlikte meydanlara inen ilk spor kulübü olduk. Çok geniş bir katılımla binlerce taraftarımız, halkımızla birlikte günlerce nöbet tuttu. Mesele vatan ve devletin bekası olduğunda milyonların bir cümlelik davet ile nasıl bir anda meydanlara aktığını hepimiz gördük, gurur duyduk. Şehitlerimizi bu vesileyle bir kez daha sonsuz şükran, minnet ve rahmetle anıyor, 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde meydanlarda bir kez daha bir araya gelecek aziz milletimize kulübümüz adına teşekkürlerimi sunuyorum.

GENÇLERBİRLİĞİ - Başkan Murat Cavcav

GENÇLERBİRLİĞİ - Başkan Murat Cavcav

Bundan tam bir yıl önce şanlı ordumuzun kıyafetlerine bürünen hainlerin sebep olduğu bir felaket yaşadık. 15 Temmuz 2016 gecesi ve sabahında bu hainlere canlarını siper ederek demokrasimize sahip çıkan şehitler ve gazilerimizin önünde saygıyla eğiliyorum. Böylesi bir hıyanetin tekrar yaşanmaması ve Cumhuriyetimiz’in payidar olması için biz de Gençlerbirliği Spor Kulübü olarak her kurum ve vatandaş gibi üzerimize düşen neyse, elbette yapacağız.

AKHİSAR - Başkan Hüseyin Eryüksel

AKHİSAR - Başkan Hüseyin Eryüksel

1000 yılık Anadolu topraklarına yapılan son Haçlı seferidir bu. Ne petrol ne doğal gaz savaşıdır, bu bir din savaşıdır. Allah milletimizi korusun ve bir daha aynı acıları yaşatmasın inşallah. Şehitlerimize de Allah’tan rahmet diliyoruz.

MEDİPOL BAŞAKŞEHİR - Başkan Göksel Gümüşdağ

MEDİPOL BAŞAKŞEHİR - Başkan Göksel Gümüşdağ

15 Temmuz darbe girişimine en sıcak tepkiyi koyan kulübüz. Bütün meydanlarda tam kadromuzla hemen hemen tüm nöbetlere katıldık. Ülke olarak her şeyi çabuk unutuyoruz ama bunu unutmayalım, unutturmayalım. FETÖ terör örgütünün yaptıkları, yenilir yutulur bir şey değil. Allah, bu tür olayları bir daha ülkemize yaşatmasın. Şehitlerimizi bir kez daha saygıyla anıyoruz. Gazilerimize acil şifalar diliyoruz.

TRABZONSPOR - Başkan Muharrem Usta

TRABZONSPOR - Başkan Muharrem Usta

15 Temmuz tarihi milletimizin belleğine ne yazık ki acıyla, kanla kazınmış bir tarihtir. 15 Temmuz 2016 gecesi, güzel ülkemizi, demokrasimizi, aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen FETÖ ve arkasındaki işbirlikçileri harekete geçmiş; ancak yine milletimizin irade ve cesaretiyle bu korkunç girişimleri başarısızlıkla sonuçlanmıştır. Güzel ülkemizi parçalayacaklarını, devletimizi teslim alabileceklerini sanan FETÖ yapılanması henüz ertesi gün olmadan milletimiz tarafından hüsrana uğratılmıştır. Çünkü onların bilmediği, düşünemediği bir şey vardı...

Cumhuriyetimiz’in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi, mevzu bahis vatan olduğunda bu ülkenin aziz ve fedakar vatandaşları için göze alınamayacak hiçbir şey yoktu. Gerisi sadece teferruattı. 15 Temmuz’u da, bize bu kara günü yaşatanları da unutmadık; unutmayacağız ve unutturmayacağız.

GALATASARAY - Başkan Dursun Özbek

GALATASARAY - Başkan Dursun Özbek

Darbelerin karşısında, demokrasinin yanındayız... Galatasaray Spor Kulübü, köklü tarihinden gelen sorumlulukla her zaman demokrasinin, fikir ve birey özgürlüğünün yanında yer almıştır. 15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan ve milletin iradesine hiçe sayan FETÖ/PDY hain darbe girişimine karşı da camiasıyla, taraftarıyla el ele güçlü bir duruş sergileyerek daha ilk andan itibaren safını belli etmiş, demokrasiden vazgeçilemeyeceğini en yüksek sesle dillendirmiştir. 15 Temmuz darbe girişiminin sene-i devriyesi olan bugün de aynı duruş ve kararlılıkla demokrasimizi savunuyor, hain saldırılara karşı destan yazan milletimizi bir kez daha yürekten kutluyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabırlar, gazilerimize şifalar diliyoruz.

BEŞİKTAŞ - Başkan Fikret Orman

BEŞİKTAŞ - Başkan Fikret Orman

Ülkemizin ilerleyişine, güçlenmesine vatan ve millete karşı yapılan bir girişimdi. Malum skandalda ülkemiz işgal edilmek istendi. Hep birlikte çok kararlı bir duruş sergiledik. Bu ülke, öyle kolay kurulmadı. Her karış toprağında şehitlerimizin kanları var. İlk başta 15 Temmuz şehitlerimize rahmet diliyoruz. Şehitlerimizin aileleri, yaralanan gazilerimizle birlikte hepimiz tek yumruğuz. Allah, ülkemize bir daha bu tür alçak olayları göstermesin. Burada şu takım, bu takım ayrımı yok. Önce vatan, millet ve geleceğimiz olan gençlerimiz.

FENERBAHÇE - Başkan Aziz Yıldırım

FENERBAHÇE - Başkan Aziz Yıldırım

15 Temmuz 2016 tarihinde yüce Türk Milleti, tarihte eşi benzeri görülmemiş bir ihanet ile karşı karşıya kalmıştır. Bu hain kalkışmanın baş aktörünün FETÖ/PDY olduğu aşikardır. Bu alçak yapı, yıllar içinde yetiştirerek devlet erkine yerleştirdiği örgüt üyeleri vasıtasıyla kanla, irfanla kurulan laik, çağdaş, parlamenter Türkiye Cumhuriyeti’nin demokratik bütünlüğünü yok etmek ve yerine din kisvesi altında bir devlet inşa etmeyi amaçlamıştır.

Yabancı ülke istihbarat örgütlerinin maşası olan bu yapının millet, devlet, ülke gibi bir derdi yoktur. Dinimize ait kutsal kavramlar, bu yapı için sadece amaca ulaşmak için kullanılan bir araç ve büyük kitleleri istismar etmek için başvurulan yoldur. 15 Temmuz kalkışması, Fenerbahçe Başkanı’nın daha 14 Şubat 2012’de söylediği, “Ne şikesi, memleket elden gidiyor sözlerini ne yazık ki haklı çıkarmış; çok şükür ki halkımızın yurdun dört bir yanında gösterdiği refleks hainlerin başarıya ulaşmasına engel olmuştur. Bu şanlı destanı kanları ile yazan şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize uzun bir hayat diliyoruz.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.