Hüseyin Eroğlu: Cengiz uzayda bile oynar

Kariyerini Roma’da sürdüren ve adı Bayern Münih’le anılan Cengiz Ünder’in yetiştiği Altınordu’nun teknik direktörü Hüseyin Erdoğlu, “İtalya’da neler yaptığını herkes gördü. Sadece Bayern gibi takımlarda değil, uzayda bile oynar” dedi.

17 Ekim 2018, Çarşamba 03:55
- A +
Hüseyin Eroğlu: Cengiz uzayda bile oynar

Ülkemizi İtalya’da başarıyla temsil eden Cengiz Ünder’le ilgili olarak onu Altınordu’da yetiştiren isimlerin başında gelen takımın teknik direktörü Hüseyin Erdoğlu konuştu. 2016’da Altınordu’dan Başakşehir’e 700 bin Euro’ya transfer olan Cengiz, burada bir sezon forma giydikten sonra 14 milyon Euro’ya Roma’ya transfer olan Cengiz için Eroğlu, “Cengiz’in geldiği konum açık söylemek gerekirse bizi şaşırtmıyor. Daha da iyi yerlere geleceğini düşünüyorum. Son dönemde adı Alman ekibi Bayern Münih’le geçiyor. Açıkçası Bayern’e transferi benim için asla sürpriz olmaz. Onun başarıları bizi her zaman mutlu ediyor. Böylece yeni oyuncular yetiştirmek adına motivasyonumuz daha da artıyor” ifadelerini kullandı.

‘Robben’in yerini doldurur’

Henüz 21 yaşında olan Cengiz’in, kendisiyle ilgili soru işaretlerini kısa sürede ortadan kaldırdığına vurgu yapan tecrübeli çalıştırıcı, “Cengiz, İtalya’ya ya giderken bazı kesimler oranın sert bir lig olduğunu ve başarılı olamayacağını söylüyorlardı. Ancak Cengiz kendisini kanıtladı. O sadece en iyi takımlarda değil, uzayda bile oynar. O yüzden Bayern Münih’te de Robben’in yerini rahat doldurur. Cengiz, özellikleri olan çok iyi bir oyuncu” yorumunu yaptı.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...