MENÜ

Rıdvan Dilmen: Günün adamı...

Ünlü yorumcu Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe-Beşiktaş derbisini yorumladı. Ünlü yorumcu nefes kesen derbi karşılaşması ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Rıdvan Dilmen: Günün adamı...

NTVSpor'da yayınlanan %100 Futbol programında Fernerbahçe-Beşiktaş derbisini değerlendirdi.

İşte ünlü yorumcunun maç öncesi açıklamaları;

"Şenol Güneş benim takımım bu demiş, umrumda değil demiş rakip. Ben bu maçı Fenerbahçe- Galatasaray play-off maçına benzetiyorum."

"Beşiktaş'ın kaybedeceği bir şey yok, Fenerbahçe çok şey kaybedebilir. Maçın en kilit oyuncusu Fenerbahçe açısından Caner, Beşiktaş açısından Olcay."

"Beşiktaş bu akşam Fenerbahçe'yi yenerse %70 iş bitirir. Fenerbahçe kazanmak zorunda bu akşam."

'Pereira bize yedirdi'

Ünlü yorumcu Rıdvan Dilmen karşılaşmanın ilk yarısını şu sözlerle değerlendirdi:

"Biz maç önü yorumu yaparken biraz da şımarıklık yaptık Nani nasıl oynatılma diye ama Vitor Pereira bize yedirdi. Volkan Şen ve Alper Potuk ikilisi görevini çok iyi yaptı."

'Fenerbahçe'yi çok beğendim'


"Fenerbahçe'nin attığı golde çok güzel bir çalışmaydı. Ben Fenerbahçe'yi çok beğendim. Bu yüksek tempoda koparabilirdi maçı da. Bu haftaya kadar Beşiktaşlı futbolcuları bu kadar baskı altında görmemiştim."

'İnanılmaz bir tempo var'

"Muhtemelen yoğun tempodan dolayı 60. dakikada Diego yerine Ozan Tufan girebilir. Fenerbahçe'nin yedek kulübesi çok güçlü. Bu oyun 90 dakikalık bir oyun değil ama şansı yedek kulübesi. Mehmet Topal ve Souza, orta sahada üstünlük kurdu."

'Caner ve Beck atılmalıydı'

"Caner Erkin'in ve Beck'in kırmızı kartla oyun dışında kalması gerekirdi. Cüneyt Çakır, Caner Erkin'i bir pozisyon daha yaparsa kırmızı kartla atacak. Pereira'nın Hasan Ali Kaldırım'ı oyun sokması gerekebilir. Caner'in kredisi kalmadı."

'Beşiktaş risk almalı'

"Beşiktaş maça hala ortak. İlk yarı için risk alması gerekiyor. Fenerbahçe kendi yarısına çekilebilir. Fenerbahçe kesinlikle her haliyle ev sahibi gibi oynuyor."

Pereira'ya övgü dolu sözler

Rıdvan Dilmen maç sonunda ise Pereira'ya övgü dolu sözler sarfetti.

İşte maç sonu Rıdvan Dilmen'in açıklamaları;

"İlk yarıda da Quaresma'nın pozisyonları var. 2 ayrı yarı izledik. Bu tempoyla nasıl maç biter diye sormuştum. Benim çocukluk yaşlarında seyrettiğim derbiler de bile ilk yarıdaki tempoyu hiç görmedim. Kulübe avantıjını düşünerek Fenerbahçe tempolu başladı."

'2. yarı Beşiktaş lehineydi'

"Fenerbahçe ilk yarı maçı bitirebilirdi. Korkunç bir taraftar baskısı ile muhteşem bir Fenerbahçe izledik. 2. yarıda iş Beşiktaş'ın lehine döndü. Gol pozisyonları yakaladı. Beşiktaş Fenerbahçe'nin üstüne gelmeye başlayınca Pereira deveye girdi. Fenerbahçe özellikle ilk yarı da maçı haketti."

'Bundan sonra hataya yer yok'

"Saracoğlu gerçekten bir deplesman. Lig yüzde 50 yüzde 50'ye geldi. 2010-2011 senesi gibi bir lig izliyoruz. Bugün Fenerbahçe kaybetse ligi kaybedebilirdi. Bundan sonra hataya yer yok."

'Günün adamı Pereira'

"Şenol Güneş kazanmaya geldiği belliydi ancak ilk yarı maçın kilidini çözen taraf oldu. Hakemin göstermediği kartlar da tartışılır. Volkan Demirel süper oynadı. Kjaer, Van Persie ve Volkan Şen iyi oynadı ama günün adamı Pereira'ydı. Yürekli oynadı ve taktiksel değişikliklerle oyuna etki etti. Alper Potuk tercihi sürprizdi. Volkan Şen'i de tercih edebilirdi ancak özel bir oyuncu ve çalım atma yetenepğine sahip bir oyuncu olduğu için doğru bir tercih yaptı."

Haberin Devamı
YORUM YAZ