Evde kolaylıkla uygulanabilecek alternatif 4 bacak/kalça egzersizi!

Evde spor yapmak ne kadar zor olabilir? Corona virüs salgını sebebiyle spor salonları geçici olarak kapalı peki ya motivasyonunuz? Yetkililerce yapılan ''Evde Kal'' çağrısına uyduğumuz bu dönemde sadece kendi ağırlığınızla uygulayabileceğiniz, antrenman programlarına ekleyebileceğiniz ve tercihinize göre günün herhangi bir zaman diliminde uygulayabileceğiniz, oruç tutanların da programlarına ekleyebileceği alternatif 4 bacak/kalça egzersizini sizler için derledik...

25 Nisan 2020, Cumartesi 11:54 Son Güncelleme:
- A +

Corona virüs salgını sağlıklı kalmanıza ve fit bir vücuda sahip olmanıza asla engel değil! Fit bir vücuda sahip olmak için tek ihtiyacınız olan şey kendi motivasyonunuz. Haberimizde yer alan alternatif 4 hareketi antrenman programlarınıza ekleyerek şekilli bacak ve kalçaya sahip olabilirsiniz. Günün herhangi bir zaman diliminde uygulayabilir, seviyenize göre 3-5 set / 10-15 tekrar şeklinde uygulayabilirsiniz.

RAMAZAN AYINDA SPOR YAPMAK

Dilerseniz çok ağır olmayacak ve kendi gücünüz, enerjiniz doğrultusunda sporunuzu hemen yemek yiyebilmek ve su tüketebilmek adına iftardan bir saat (ya da antrenman süreniz kadar) önceden yapabilirsiniz.

Eğer gün içerisinde bir antrenman uygulamak istiyorsanız sizleri çok zorlamayacak 30-50 dakikalık hafif antrenmanlar uygulayabilirsiniz. Kendi enerjiniz ve gücünüzden haberdar olan sizsiniz.

Vücudumuzun uzun süre susuz kalmasından dolayı iftar ve sahur arasında geçen zamanda bol su tüketebilir, bitki çayı tercih edebilirsiniz.

Sağlıklı beslenmeyi elden bırakmamalı, sınırlarınızı zorlamamalısınız. Keyifli sporlar!

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...