"Birilerinin gönlü olsun diye..."

PFDK'nin şikeye teşebbüs gerekçesiyle 3 yıl maçlardan men cezası verdiği İbrahim Akın'ın avukatı konuştu.

07 Mayıs 2012, Pazartesi 16:46
- A +
'Birilerinin gönlü olsun diye...'

3 Temmuz'da başlayan futbolda şike iddialarına yönelik sorşturma kapsamında yaklaşık 5 ay tutuklu yargılanan ve daha sonra serbest bırakılan İbrahim Akın'a, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından 01.05.2011 günü oynanan Fenerbahçe - İstanbul Büyükşehir Belediyespor müsabaka sonucunu etkilemekten eski Futbol Disiplin Talımatı'nın 58/1. maddesi uyarınca 3 yıl müsabakalardan men cezası verilmişti.

Açıklanan bu cezanın ardından Doğan Haber Ajansı'na (DHA) konuşan İbrahim Akın'ın avukatı Hakkı Kurtuluş, cezaya itiraz edeceklerini söylerken, "Birilerinin gönlü olsun diye İbrahim Akın'a ceza verildi" dedi.
Kurtuluş, şunları söyledi;

"Birilerinin gönlü olsun diye İbrahim Akın'a ceza verildi. Ben İbrahim'in suçsuzluğuna inanıyorum. Cezaya itiraz edeceğiz ve ilk fırsatta Tahkim Kurulu'na baş vuracağız. Hak etmedeğimiz bir ceza ile karşı karşıya kaldık. Ben İbrahim'in suçsuz olduğunu biliyorum ama suçsuzluğunun adalet önünde de ortaya çıkmasını istiyoruz. İbrahim'e verilen bu cezanın dayanağı yok. Sonuna kadar haklılığımızı savunacağız."

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...