2 güzel adam: Quaresma&Ronaldo

Quaresma, Bodrum'da yaşanan mülteci dramının ardından harekete geçti. Başarılı futbolcunun milli takımdan arkadaşı Ronaldo'ya yaptığı, “Beşiktaş ve Real Madrid'in özel bir maç yapmasını sağlayalım. Gelirini de sığınmacılara bağışlayalım” önerisine CR7'den de olumlu cevap geldi.

06 Eylül 2015, Pazar 02:30
- A +
2 güzel adam: Quaresma&Ronaldo
Türkiye’den Yunanistan’a kaçak yollarla geçmek isteyen mültecilerin botunun patlamasının ardından hayatını kaybeden insanların cesetlerinin Bodrum sahiline vurması, gündem yaratmıştı.

Özellikle Aylan Kurdi isimli çocuğun cansız bedeninin görüntüsü, tüm dünyada geniş yankı bulmuştu. Bu insanlık dramının ardından kişisel bloğundan mülteci sorununa dikkat çeken bir yazı yayınlayan Beşiktaş’ın yıldız ismi Ricardo Quaresma, bununla da yetinmeyerek dev bir projeyi gerçekleştirmek için ilk adımı attı. Euro 2016 eleme turu maçları için ülkesi Portekiz’in milli takım kampında bulunan başarılı futbolcunun, yakın arkadaşı Cristiano Ronaldo’ya, “Bu önemli soruna dikkat çekmek için Beşiktaş ve Real Madrid’in özel bir maç yapmasını sağlayalım. Karşılaşmanın gelirini de sığınmacılara bağışlayalım” önerisini sunduğu öğrenildi. CR7 lakaplı oyuncunun da bu teklife sıcak bakarak durumu Madrid Yönetimi’ne ilettiği bildirildi.

Türkiye’de de yardım yaptı

Daha önceden doğduğu kent Lizbon’da onlarca kimsesiz çocuğun eğitimini üstlenen ve Türkiye’de de farklı zamanlarda lösemi hastalarına yardımda bulunan Ricardo Quaresma, bu durumla ilgili olarak daha önceden yaptığı açıklamada, “Benim çocukluğum oldukça kötü geçti. Yaşadıklarımı unutmadım. Bundan dolayı elimden geldiğince muhtaç insanlara yardım etmek için çaba göstereceğim” diye konuşmuştu.

Orhan Yıldırım

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...