MENÜ

Yerli kuralı için kritik zirve!

Son dakika haberi...Kulüpler Birliği Vakfı yönetimi, Gençlik ve Spor Bakanı ile Hazine ve Maliye Bakanı ile buluşuyor. Masada vergilerin yanı sıra yerli oyuncu kuralı da masaya yatırılacak.

03 Ağustos 2022, Çarşamba 09:40 Son Güncelleme:
- A +
Yerli kuralı için kritik zirve!

İstanbul'da bugün kritik bir toplantı gerçekleştirilecek. Kulüpler Birliği Vakfı yönetimi, Gençlik ve Spor Bakanlığı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile buluşacak. Beşiktaş 'taki Cumhurbaşkanlığı Çalışma Ofisi'nde yapılacak olan toplantı, saat 11.00'de başlayacak.

Kulüpler ne istiyor?

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un başkanlığını yürüttüğü Kulüpler Birliği Vakfı, toplantıda mali sıkıntılar içindeki kulüpler iki bakanlıkta bir takım destekler isteyecek. Ajansspor'un haberine göre masadaki talepler şöyle:

-Oyuncu vergilerinde indirim

-Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ödemelerinin ötelenmesi

-Genel vergi borçları af

-İddaa gelirlerinden alınan payların artırılması

Yerli kuralı değişebilir

Toplantıda ilk 11'de 3 yerli oyuncu kuralanın da gündeme gelmesi bekleniyor. Kulüpler bu konuda bir esneme talep ediyor. Dolmabahçe'deki toplantıda ortaya çıkan eğilime göre perşembe günü toplanacak olan Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) yeni bir karar alması muhtemel. TFF, bilindiği üzere 14'ü aşan yabancı oyuncuların da tesciline onay verirken, bunun karşılığında her bir yabancı için 500 bin lira altyapı fon bedeli ödenmesini kararlaştırmıştı.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...