Windows 10 izinizi sürmesin!

Windows 10 tarafından izlenmekten hoşlanmayan kullanıcılar, hangi ayarı kapatmalı?

09 Şubat 2016, Salı 00:04
- A +
Windows 10 izinizi sürmesin!

Windows 10'lu bilgisayarınız, sizi yakından tanımak istiyor. Bunun birçok nedeni var ve bu nedenlerin başında işinizi kolaylaştırmak geliyor. Ancak işletim sisteminin bu kadar meraklı olması, herkesin hoşuna gitmeyebilir.

Windows 10'un hakkınızda veri toplayıp, bunları Microsoft'la paylaşmasını tamamen engellemenin belki garantili bir yolu yok, ancak "sizi tanımaya çalışıyor" işlevini devre dışı bırakarak bunu bir miktar yavaşlatabilirsiniz.

İşlevi kapatmak için Windows 10'lu cihazınızda Ayarlar uygulamasını açın ve Gizlilik üzerine tıklayın. Şimdi sol sütundan "Konuşma, mürekkep oluşturma ve yazma" seçeneğine tıklayın. Son olarak açılan sayfada "Beni tanımayı durdur" düğmesine tıklayın.

Bunu yaptığınızda ses dikte etme ve Cortana işlevleri kapatılacak (bunları zaten kullanmadığınızı biliyoruz). İşlevi kapattığınızda Windows, yazdıklarınızı, kişilerinizi, takvim etkinliklerinizi, el yazınızı izlemeyi durduracak. Eğer fikrinizi değiştirirseniz, ayarı aynı pencereden tekrar etkinleştirebilirsiniz.

Resimlerle: 1985'ten 2015'e tüm Windows kutuları!Daha fazlası için www.chip.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...