Volkan'ın suçu ne!

Volkan'ın suçu ne!

08 Kasım 2016, Salı 02:04
- A +

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’in, Euro 2016 sonrasında kadroya almadığı Arda Turan, Gökhan Gönül, Selçuk İnan ve Burak Yılmaz’ı Kosova maçının listesine eklemesi sonrasında Volkan Demirel konusu konuşulmaya başlandı.

Kazakistan’la TT Arena’da oynanan maçtan önce tribünlerden gelen tepki nedeniyle eldivenlerini çıkarıp stadı terk eden ve sonrasında liste dışı kalan Fenerbahçeli kalecinin durumunu yazarlarımız yorumladı.

Kötü kriz yönetimi - Mehmet Demirkol

Kötü kriz yönetimi - Mehmet Demirkol

Volkan, ailesine küfür edildiği için bir protestoda bulunup sahayı terk etti. Protesto kuşkusuz bir haktır. Ancak bunun yanısıra milli takım formasını maç öncesinde bırakmanın da bir daha çağrılmamak gibi sonuçları olabilir. Buraya kadar her şey normal. Fakat Volkan’ın pazar akşamı söylediklerine itiraz etmek de mümkün değil. Arda, ‘Fatih Hoca’dan değil milletten özür dilemeli’ dendikten sonra ‘Özür dileyecek bir şey yapmadığını’ beyan etti. Ve sonuç olarak milli takıma çağrıldı. Volkan’dan da bir özür beklendiğini Atilla Gökçe yazdı. Ancak o çağrılmadı. ‘Herhalde lobim yok diye’ açıklamasına itiraz etmek mümkün değil. Kötü kriz yönetimi ve kötü iletişim. Buna başka bir isim vermek mümkün değil.

Küpüne zarar veriyor! - Cem Dizdar

Küpüne zarar veriyor! - Cem Dizdar

Doğrusu Fatih Terim’in tercihleri bu denli tutarsızlık içerince Volkan’ın ‘sarkastik itirazı’ da ister ister doğru bir hatta oturuyor. Çünkü baştaki tezlerinin tam tersi davranan Terim’in uygulamalarının kaynağı teknik mi, idari mi, ahlaki mi, yoksa ‘keyfi’ mi belirsiz... Kimi neden alıyor ya da neden alınmıyor, belli değil. Gerekçelerini de açıklama ihtiyacı duymadığından en basit eleştiri bile doğru gibi görünüyor. Kısaca Terim yanlış yolda... Ancak bu cepheleşmede Volkan doğru şeyler söylüyorsa da genel tutumunda haklı olduğunu düşünmüyorum. Volkan’ın sorunu performanstan öte kendini Fenerbahçeli birinden daha Fenerbahçeli görüyor ve göstermeye çalışıyor oluşunda. Oysa Fenerbahçeli olması yeterli. ‘Aşırı Fenerbahçeli’ görüntüsü eski tabirle ‘küpüne zarar veriyor..’

Gündemi işgal etmez - Tunç Kayacı

Gündemi işgal etmez - Tunç Kayacı

A Milli Takımımız açıklandı ve eskiler tekrar yuvaya döndü! Polemikle beslenen bir toplum olduğumuz için alınmadıkları zaman da alındıkları zaman da her şey sorgulanıyor ve hep bir şeyler arıyoruz. Bu sorgulamalardan biri de ‘madem bu isimler çağrıldı Volkan Demirel’in günahı ne o zaman’. Volkan Demirel farklı; daha önce milli takımdan affını istedi ve sonrasında da yerine geçen kalecilerin performansı da bu tartışmayı bitirdi. Şu anda A Milli Takım’ın kalesi en az sorunlu bölgesi. O nedenle bu saatten sonra Volkan Demirel’in özellikle yaşı itibariyla pek milli takım gündemini işgal edeceğini düşünmüyorum. Ayrıca tanığım Volkan Demirel’in de bu defteri kapattığını düşünüyorum...

Volkan’ın sorununu Emre bile çözemez! - Serkan Akcan

Volkan’ın sorununu Emre bile çözemez! - Serkan Akcan

Ülkede neye şaşırıp neyi normal karşılayacağımızı bilmez hale geldik. Arda ve alınmayanlar ülkeden özür dilediler de haberimiz mi olmadı? Öyle ya, Fatih Terim basın toplantısında bunu şart koşmuştu. Şimdi bize kaybolan puanların hesabını kim verecek peki? Tabii ki hiç kimse. Olay biraz genel af havasına sokulunca Volkan Demirel’in beklenti içine girmesi normal. İdari tarafını bilemem.Çünkü bundan böyle birbirlerini silahla kovalasalar bile emin olmayın derim. Ama teknik açıdan Volkan Demirel’in performansı millitakıma seçilmesine yetmez maalesef. Ligde ilk 5 içerisinde en çok gol yiyen takım Fenerbahçe (10 gol). OPTA verilerine göre Volkan, kalecilik performansıyla ligin ilk 10’u arasında bile değil. (Yüzde 67,74 kurtarış oranıyla 12. sırada) Artı, 1981 doğumlu oluşu da cabası. 2018 ve 2020 planlarının dışında kalması garipsenecek bir durum değil. Yani Volkan’ın sorununu Emre Belözoğlu bile çözemez!

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.