Vitor Pereira'nın Fenerbahçelileri çıldırtan sözleri

Vitor Pereira'nın Fenerbahçelileri çıldırtan sözleri

15 Ağustos 2016, Pazartesi 16:06 Son Güncelleme: 15 Ağustos 2016, Pazartesi 17:02
- A +
Vitor Pereira'nın Fenerbahçelileri çıldırtan sözleri...

Vitor Pereira'nın Fenerbahçelileri çıldırtan sözleri...

Fenerbahçe'de Vitor Pereira dönemi KAP'a yapılan açıklamayla resmen bitti. Artık yeni teknik direktör Dick Advocaat... Pereira'nın gönderilmesinde etken olan en büyük faktörlerden biri de Portekizli teknik adamın açıklamalarıydı.

Geçtiğimiz sezon Van Persie, Nani, Kjaer transferleriyle Avrupa'yı, Fernandao, Volkan Şen, Şener transferleriyle de Türkiye'yi sallayan Fenerbahçe, birçok kesimin yabancı olduğu Vitor Pereira'yla anlaştı.

İlk günden itibaren taraftara umut veren Pereira, imza töreninden itibaren hep pozitif mesajlar verdi ancak uygulamaları mesajları gibi olmadı. İşte Pereira'nın taraftarı çıldırtan sözleri:

1) Hücum oynayacağız. Maçı kazanamadığımızda bile taraftarın gurur duyacağı, alkışlayacağı bir takım olacağız.

2) Henüz sezon başı ve hazır değiliz. Zamana ihtyiacımız var.

3) (Van Persie için) Bir oyuncu sahada olmak istiyorsa, iyi antrenman yapmalı ve iyi oynamalı. Ben burada bir oyuncuyu değil, tüm kadroyu idare ediyorum.

4) (Puan kaybedilen hatta pozisyon bile bulunamayan bir maçın ardından) Kötü oynamadık. 3 puan hak ettik ama olmadı. Maçın 3-4 farklı lehimize olması gerekirdi.

5) Taraftar bizim yanımızda olmalı...

6) 3 kulvarda başarı istiyorsak, en az 4 kaliteli transfer yapmalıyız.

7) Beşiktaş mutlaka puan kaybedecek.

8) (Diego Ribas için): Sakatlığını bizden saklıyor

9) Volkan Şen’i oyundan çıkarmasıyla ilgili olarak yayıncı kuruluşa, “Yorgundu, yürüyecek hali yoktu derken, basın toplantısında, “Sakat olduğu için kenara aldım dedi.

10) Benim istifa edeceğimi beklemek futbol cahilliğidir. Bu, başarısızlığı kabul etmektir. Ortada şimdilik bir başarısızlık yok. Sürekli konuşulmam en çok da takıma zarar veriyor.

Tepki çeken hareketleri... Geldiği günden bu yana oyuncularıyla sağlıklı bir iletişim kuramadı. Öğrencileri hakkında sürekli olumsuz demeçler verdi.

Her zaman saha kenarında sinirli ve gergin haliyle dikkat çekti.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.