Vitor Pereira: Antrenmanlar kıran kırana geçecek

Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Vitor Pereira, açıklamalarda bulundu.

12 Haziran 2015, Cuma 14:05
- A +
Vitor Pereira: Antrenmanlar kıran kırana geçecek
Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Vitor Pereira, Açıklamalarda bulundu. İşte Pereira'nın açıklamalarındans atırbaşları;

"Fenerbahçe taraftarı Avrupa'da adını duyurdu"

Daha önce Beşiktaş'la oynayacağımız bir karşılaşma için Türkiye'ye gelmiştim ve buradan çok etkilenmiştim. O zaman kendi kendime "İleride Türkiye'de çalışabilirim" demiştim. "Fenerbahçe taraftarından haberim var. Avrupa'da adını duyurmuş bir topluluk. Şehrin ve futbolun buradaki büyüklüğündne etkilendim. Fenerbahçe'den teklif gelince değerlendirmek istedim Türklerin Yunan halkı gibi hırslarıyla yaşayan bir halk olduğunu biliyorum. Ben de benzer şekilde yaşıyorum.

"Jimmy Durmaz'dan bilgi aldım"

Gelmeden önce bazı arkadaşlarımla konuştum. Carvahal, Jimmy Durmaz gibi isimlerden burayla ilgili olumlu bilgiler aldım. Fenerbahçe de aynı benim gibi kazanmak için yaşayan bir takım. Bu yüzden buradayım. İlk etapta taraftarımıza stadı dolduracak bir sebebi sunmak istiyorum. "İyi bir iş çıkardılar" demeli taraftarlarımız. Fenerbahçe'yle Avrupa'da başarılar kazanmak ve burada kupalar kazanmak istiyorum.

"Ofansif futbol ilk hedefim"


Ofansif, agresif, oyunu domine eden bir takım oluşturmak benim burada ilk hedefim. Büyük takım taraftarı bunları sever. Oyuncularımdan ilk istediğim, takımın hedeflerini, kişisel hedeflerinden önde tutmaları. Futbol yetenekli oyuncularla oynanır. Fenerbahçe takımında yetenekli oyuncular olacak ve kalacak. Antrenmanla korakor, kıran kırana, çarpişmalar içinde geçecek. Bu idmanlardan sağ çıkanlar takıma girer. İstediklerimizi gerçekleştirebilirsek oyuncularım keyif alacaklar oynadıkları oyundan. Ben isme, şöhrete, geçmişine bakmayacağım. İdmanda bana kendini gösteren takıma girer. Kıstasım idmandır.  Taraftarımıza stadı doldurmaları için bir sebep sunmak istiyorum. Taraftarımız 'iyi bir iş çıkardılar' demeli.

Antrenörüm Felipe Almeida 15 yıldır benimle. Birlikte üniversite okuduk. Burada idman sistemini o oturtacak. 8 yıl Porto Akademisi'nde hocalık yaptım. Tüm ekibim de akademik kariyeri olan kişiler. Fenerbahçe taraftarının bu takımı izlerken heyecandan kalbi yerinde durmamalı.Benim başarı kriterim bu. Taraftar çıldırmalı.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...