Vassel'den Başbakan'a mektup

Türkiye'ye geldiğinden beri yaşadığı skandallarla gündemden düşmeyen Darius Vassell, çereyi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a mektup yazmakta buldu: “Psikolojik tedavi görüyorum. Gökçekler'le aram çok kötü, can güvenliğim yok”

30 Mayıs 2010, Pazar 04:30
- A +

Sezon başında Ankaragücü’ne büyük umutlarla getirilen, ancak futbolu dışında her şeyi konuşulan ve adı hep skandallarla anılan İngiliz yıldız Darius Vassell, son olarak Başbakan Recep Tayyip Erodğan’ın kapısını çaldı, kendisine yaşadığı sıkıntılarla ilgili mektup yazdı. Vassell’in kendi imzasını taşıyan mektupta şu ifadeler yer aldı:

Türkiye’de kalmak istiyorum
Bana, geçmişte futbol oynadığınızı ve bu sebeple içinde bulunduğum durumu çok iyi anlayacağınız söylendi. Şu anda kendimi çok kötü hissediyorum. Aklım futboldan ziyade başka konularla meşkul. İngiltere’ye geri dönmek istemiyorum, çünkü iki taraf için de bunun adı başarısızlık. Ancak burada kalırsam, can güvenliğimin olmaması da dahil pek çok konuda bana yapılanları kabul etmiş olacağım. Ben 10 yıl İngiltere Premier Ligi’nde oynamış, 23 kez A Milli formayı giymiş ve bu forma altında 6 gol atmış bir futbolcuyum. Bu sebepten dolayı görüşlerim dünya futbol çevrelerinde saygı ve merakla dinlenmekte. Benim düşüncem ileride Türkiye’ye yerleşmek.

Ankara’da baskı altındayım
Kulüp başkanı ve babasıyla olan ilişkilerim son derece gerilmiş durumda. Ankaragücü’ne gönderdiğim ihtarlar nedeniyle gelecek günlerde burada kalıp kalmayacağıma karar verilecek. Bana iletilen, kulübün bana olan borcunu hakkımda uyduracağı asılsız iddialar ve bunlara bağlı keseceği cezalar ile tarafıma ödememe yoluna gideceğidir. Beni Türkiye’den göndermeyi planladıklarını öğrendim. Kulüp başkanımın babasının Ankara’da çok büyük gücü ve hakimiyetinden dolayı kendimi büyük bir baskı altında hissediyorum.

Kimsesiz ve yalnızım
Aylar önce kaldığım otelden kovuldum. Elimde Atatürk resmi ile fotoğraflandım. Daha sonra bazı kişiler tarafından asla kabul edilemeyecek politik hakaret yapmakla suçlandım. Yaşadığım bunalımlı ve kaygı dolu dönemleri atlatabilmem için doktorlar ilaç bile verdi. Tedavi görüyorum. Burada kimsesi olmayan ve yalnız olan biriyim. Kulübüm bana destek olmuyor. Ankara’yı gerçekten bilen ve tanıyan birinden tavsiye almam gerektiğini hissediyorum. Bana yardım edebilir misiniz bilemiyorum. Türkiye’yi bu şekilde terk etmek istemiyorum.

Saygılarımla;

                                                   Darius Vassell

Ercan Ata/DHA

 

 

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.