MENÜ

Varis nedir, varis nasıl geçer? Orijinal Yoga Sistemi'yle varise son!

Günümüzde sıkça karşılaşılan varis oluşumunun önüne nasıl geçileceği son dönemlerde sıkça merak edilen bir soru olmaya başladı. Haberimizde yer alan videoda varis nedir, varis oluşumu nasıl engellenir? gibi soruların cevaplarını bulabilirsiniz. Üst üste 6. kez Dünya Yoga Şampiyonu olan Merve Tanrıverdi tarafından hazırlanan “Varis için Yoga / En Etkili Varis Hareketleri” videosu ile varise elveda demek mümkün. Orijinal Yoga Sistemi’ne ait tekniklerden oluşan bu pratik video sayesinde bacaklarda çok daha sağlıklı bir görünüme sahip olabileceksiniz.

22 Ekim 2020, Perşembe 16:44 Son Güncelleme:
- A +

Varis neden olur, varis oluşumu nasıl engellenir? Yoga varis için etkili bir yöntem midir? Son dönemlerde artan varis oluşumuyla ilgili bu ve. bu gibi soruların cevapları tüm detaylarıyla haberimizdeki videoda yer alıyor.

Günümüzde birçok kişi sağlıklı ve mutlu bir yaşam istiyor ve bunun yollarını arıyor. İçinde bulunduğumuz Covid-19 sürecinde bedensel olarak daha az hareket etmenin getirdiği fiziksel sorunları aşmak, bağışıklık sistemini güçlendirmek, oluşan gerginlik ve stresi ortadan kaldırmak için Uluslararası Yoga Federasyonu’na üye uzman antrenörler, herkesin evlerinde rahatlıkla uygulayabileceği Orijinal Yoga Sistemi tekniklerinden oluşan faydalı videolar hazırlıyor.

Üst üste 6. kez Dünya Yoga Şampiyonu olan Merve Tanrıverdi tarafından hazırlanan “Varis için Yoga / En Etkili Varis Hareketleri” videosu ile varise elveda demek mümkün. Orijinal Yoga Sistemi’ne ait tekniklerden oluşan bu pratik video sayesinde bacaklarda çok daha sağlıklı bir görünüme sahip olabileceksiniz.

Orijinal Yoga Sistemi videolarının danışmanlığını Uluslararası Yoga Federasyonu Başkanı Akif Manaf yapıyor. UYF Başkanı Manaf, Orijinal Yoga Sistemi ile ilgili şu noktalara dikkat çekiyor: “Gerçek Yoga yani Orijinal Yoga Sistemi, evrensel bir spordur. Tüm sporların hem atası hem de anasıdır. Yeryüzünde mevcut olan tüm sporlar yoga temelinin üzerine oturur. Sekiz basamaklı Orijinal Yoga Sistemi’nin üçüncü basamağı Asana olarak adlandırılan duruşlardan oluşur. Asanalar, tam fiziksel ve zihinsel rahatlamaya ulaşmak için bedeni ve zihni uyumlu bir şekilde harmanlar. Orijinal Yoga Sistemi’ndeki duruşların düzenli uygulanması fizyolojik sistemi tümüyle gençleştirir. Duruşlar sağlık, güzellik, güç, dayanıklılık, hafiflik, aydınlık, sinirsel dinginlik ve mutluluk verir. Omurga esnekliğini artırır, bağışıklık sistemini güçlendirir. Düzenli uygulama mükemmellik getirir. Orijinal Yoga Sistemi’nde yer alan duruşlar aşama aşama, belirli bir sırada ve uzman eşliğinde uygulandığında beden ve ruh sağlığına çok önemli yararlar sağlar. Etkili olmalarının en büyük sebebi, doğru nefes ve konsantrasyon eşliğinde uygulanmalarıdır.”

UYF Başkanı Akif Manaf, “Varis için Yoga / En Etkili Varis Hareketleri” videosundaki tekniklerin faydalarını ise şu şekilde anlattı: “Bu videoda varis probleminin oluşumunun engellenmesini ve oluşmuşsa giderilmesini destekleyen Orijinal Yoga Sistemi teknikleri yer almaktadır. Videoda yer alan teknikler sayesinde kalça ve bacaklarda kan dolaşımı hızlanmakta ve bu bölgedeki sinirler canlanmaktadır. Bacaklardaki gerginlik, yorgunluk ve dolaşım problemleri giderilmektedir. Bacaklar eşit şekilde gelişmektedir. Omurga, kalça eklemleri, diz arkasındaki kirişler, baldır ve bacak kasları esnemekte, omurganın alt kısmındaki sinirler canlanmaktadır.”

Üst üste 6. kez Dünya Yoga Şampiyonu olan Merve Tanrıverdi, “Bu videoya her gün sadece 15 dakikanızı ayırarak varis problemine elveda diyebilirsiniz” diyerek, herkesi Orijinal Yoga Sistemi’nin bütünsel sağlığı pozitif yönde destekleyen çok etkili tekniklerini uygulamaya davet etti. Tanrıverdi, duruşları uygularken bedeni aşırı zorlamadan çalışılmasının önemine dikkat çekti. 

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...