UEFA, Fener'e savaş açtı!

Fenerbahçe'nin CAS'a gitmesine anlam veremediğini söyleyen UEFA Başkanı Platini'nin, “Dava bittiğinde, gelecek yıl, hatta daha sonra da Avrupa'dan men edebiliriz” dediği iddia edildi.

07 Eylül 2011, Çarşamba 02:00
- A +
UEFA, Fener'e savaş açtı!

Avusturya Futbol Federasyonu’nun, TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar ve bazı yöneticilere verdiği yemeğe katılan UEFA Başkanı Michel Platini, Fenerbahçe hakkında ağır sözler sarfetti. Mehmet Ali Aydınlar ve Lütfi Arıboğan ile baş başa 3 saati aşkın bir toplantı yapan Platini’nin, kendisine, “Fenerbahçe konusunda çok tepki ve baskı var” diye dert yanması üzerine, “Buna mecburduk. Aksi takdirde Türk takımları ve milli takıma en az 5 yıl men cezası verme durumu söz konusuydu. Türk futbolunun 5 yılı kurtuldu. Bu yüzden rahat olun” dediği belirlendi. UEFA Başkanı’nın, Fenerbahçe’nin CAS’a gitmesine anlam veremediklerini belirterek, “Ancak tüm dava ve araştırmalar bittiğinde yeniden cezayı masaya yatıracağız. Belki önümüzdeki yıl, hatta daha sonra da Avrupa’dan men cezası alabilir.

Verilen ceza, sadece bu sezona mahsus ve tedbir amaçlı. Ayrıca o toplantıda Şampiyonlar Ligi’ne Fenerbahçe’nin yerine başka ülkelerden takım davet etme fikri de ön plana çıktı. Ancak bizzat başkanlık makamımı kullanıp, karşı oldum ve Trabzonspor’u tercih ettirdim. Aksi halde daha farklı cezalar, yaptırımlar söz konusuolabilirdi. Bunda Türk federasyonunun yardım ve iyi niyetinin büyük payı var” dediği ileri sürüldü. Bu arada Platini, basına yaptığı açıklamada ise, “Soruşturma devam ediyor. Bittiğinde herkes, her şeyi tüm ayrıntılarıyla öğrenecek. Fakat Türk futbolu için iyi günler olmadığı kesin” açıklamasını yaptı.

Orhan Yıldırım

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...