Trabzonspor'da demeç savaşları

Ersun Yanal, Özer Hurmacı ve Aykut Demir’e tazminatları için 26 milyon TL’lik bir ödeme gerçekleştiren Fırtına, bu 3 isim içinde çok sert açıklamalarda bulundu. Ancak Yanal, Özer ve Aykut’tan cevap gecikmedi.

12 Ağustos 2018, Pazar 06:00
- A +
Trabzonspor'da demeç savaşları

Maddi anlamda sıkıntılı günler geçiren Trabzonspor geçtiğimiz günlerde mahkeme kararı ile eski futbolcusu Özer Hurmacı’nın 5 milyon TL’lik alacağını tek seferde ödemiş ve 31 yaşındaki oyuncunun ‘taksitlendirme’ önerisine olumsuz yanıt vermesi ile ilgili sert açıklamalarda bulunmuştu. Fırtına, önceki gün de eski teknik direktörü Ersun Yanal ve eski futbolcusu Aykut Demir’e tek seferde toplamda 19 milyon TL ödedi ve bu ikili için zehir zemberek ifadeler kullandı. Ancak Özer Hurmacı ve Ersun Yanal’dan cevap gecikmedi, Aykut Demir ise akşam saatlerinde konuştu.

‘Türk futboluna katacağı bir şey yok’

“Ersun Yanal, süreç içerisinde kulübümüzden 4 milyon TL karşılığında ayrılmayı kabul etmesine karşın, kulübümüzü 10 milyon 569 bin 597 TL tazminat ödemeye mahkûm etmiştir. Görev yaptığı camiaya saygısı bulunmayan, verilen şanslara rağmen ruhsuz ve sporun çok uzağındaki tavırlarına devam eden, Türk futboluna ve geleceğin sporcularına katacağı hiçbir şeyinin olmadığı anlaşılan antrenör, tüm iyi niyetli girişimlerimize olumsuz yanıt vermiştir! Bunun üzerine tazminatı tek seferde ve peşinat olarak ödenmiştir”.

‘Trabzon’un çocuğu diye anılan...’

“Önceki yönetim, Özer ile mutabık kalınan tazminatsız ve hatta 350 bin TL kâr ettirecek fesih anlaşması imzalamadığı için 5 milyon 351 bin TL’lik tazminata mahkum edildik. Trabzonlu olmamasına rağmen, 1 milyon 500 bin TL’lik alacağını ‘bir telefonla’ taksitlendiren Uğur Demirok örneğinden hareket eden yönetim, aynı talebi Özer’e iletti. Ancak ‘Trabzon’un çocuğu’ diye anılan oyuncu, indirim ve taksit taleplerini reddetmiş ve hatta tazminat bedelini TFF’deki kayıtlara ‘Trabzonspor’un lisans almasına engel borç’ olarak işleterek lisans almamızı da engelledi. Özer’e 5 milyon 351 bin TL’yi tek seferde ödedik.”

‘Tartışmaları yersiz buluyorum’

“Trabzonspor ile yaşanan bu sürecin çözülebilmesi için tüm çabamı ve iyi niyetimi sergiledim. Ancak aynı tavrı göremedim. Trabzon’da bulunduğum 3 sezonda da ekibimle birlikte tüm coşkum ve geliştirme isteğim ile görevimi tam konsantre şekilde yerine getirdim. Trabzon’a geldiğim ilk sezonda birbirinden değerli oyuncuları kulübe kazandırarak, lige damga vurduk. Bundan sonraki dönemde transfer ettiğimiz Okay ise Celta Vigo takımına 6 milyon Euro’ya satıldı. Yusuf ve Abdülkadir’i de geliştirmekten gurur duyuyorum. Sözleşmemizde yer alan ‘hak edişimizi’ vermeyen kulüp için yargının vermiş olduğu kararı tartışmayı yersiz ve anlamsız buluyorum.”

‘Trabzonsporluluğum’u sorgulayamazsınız’

“Futbol hayatımı bitirmeye yönelik yapılan haksız eylemler sonrasında açtığım dava ile alacaklarım 2 yıl gecikme ile tarafıma ödenmiştir. Trabzon’dan ayrıldıktan sonraki transferimde hiçbir pazarlık payım olmaksızın başka bir kulüple istemediğim şartlarda bir sözleşme imzaladım. Bunlar yetmiyormuş gibi; alacaklarımı talep ettiğim davama karşı Trabzonspor spordan men edilmemi talep etti. Birçok yabancı futbolcu ise hem alacaklarını aldı hem de bu oyunculara fesih tazminatları ödendi. ‘Trabzon Çocukları’ ise günah keçisi ilan edildi. Benim Trabzonluluğum’u sorgulamaya kimsenin gücü yetmez.”

‘Mağdur edebiyatı yapıyorlar’

“Yağ ölçüm testine geç gelmesi’ nedeniyle sözleşmesi tek taraflı fesih edilen Aykut Demir, feshini TFF’ye taşımış, 9 milyon 815 bin 580 TL tazminat ödemeye mahkûm edildik. Memleket ve Trabzonsporluluk hassasiyetini ön planda tutan ilgili futbolcuya indirim veya taksit talepleri iletilmiştir. Yaşantısından ahlakı ve vicdani değerlerinin yüksek olduğunu düşündüğümüz Trabzonlu futbolcu taleplerimizi reddetmiş ve tazminatını kur farkı faiz dâhil olmak üzere talep etmiştir!”

Telefonlarıma çıkmadılar

Aykut Demir ise “İslami kimliğimi ortaya koyarak mağdur edebiyatı yapmalarını talihsiz buluyorum. 6 ay boyunca telefonlarıma cevap verilmedi” dedi.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...