Avrupa Boks Şampiyonası'nda 'Busenaz'lardan çifte kürsü!

Avrupa Boks Şampiyonası’nda sona doğru yaklaşırken, olimpiyatta ülkemizi gururlandıran ‘Busenaz’lardan yine çifte final geldi. Daha önce iki kez Avrupa 3.’sü olan olimpiyat şampiyonu Busenaz Sürmeneli Avrupa’da ilk finalini yakaladı. Olimpiyat ikincisi Buse Naz Çakıroğlu da üst üste 4. kez son ikiye kaldı.

Avrupa Boks Şampiyonası'nda 'Busenaz'lardan çifte kürsü!

Sırbistan’da devam eden 2024 Avrupa Boks Şampiyonası’nda kadınlarda 3 yarı final başarısı yakalyan Türkiye, bunlardan 2’sini finale çevirdi... Tokyo2020 Olimpiyat Oyunları’nda tarih üstüne tarih yazan milli boksörlerimiz ‘Busenaz’larımız, Avrupa arenasında da gururlandırdı... Busenaz Sürmeneli ve Buse Naz Çakıroğlu çifte final gördü. 52 kiloda ringe çıkan olimpiyat ikincisi milli boksörümüz, Bulgar rakibi Venelina Poptoleva’yı yenerek üst üste 4. kez adını finale yazdırdı. Daha önce 2019 ve 2022’de Avrupa şampiyonu olan Buse Naz Çakıroğlu, 2018’de gümüş madalya kazanmıştı.

Haberin Devamı

2019 ve 2022’de finali kaçırmıştı

Olimpiyat şampiyonu Busenaz Sürmeneli, 66kg yarı finalinde Slovakya’dan Jessica Triebelova’yla karşılaştı. Milli boksörümüz, rakibini yenerek kariyerinin ilk Avrupa finaline çıktı. Busenaz Sürmeneli daha öne 2019 ve 2022’de finali kaçırmış ve Avrupa 3.’lüğü elde etmişti. Olimpiyat ve Dünya şampiyonluğu bulunan Busenaz Sürmeneli’nin koleksiyonunda Avrupa şampiyonluğu bulunmuyor.

Avrupa Boks Şampiyonasında Busenazlardan çifte kürsü

Büşra Işıldar Avrupa 3.’sü

Büşra Işıldar, Büyük Kadınlar Avrupa Şampiyonasını bronz madalya ile tamamladı.

YORUM YAZ