MENÜ

Trabzonspor'da Abdullah Avcı'nın kafası karışık! Orta sahada...

İlk 4 maçta merkezde Berat-Mendy ikilisini oynatan Avcı, Sivasspor karşılaşmasında Abdülkadir ile Bakasetas’ı birlikte görevlendirdi. Zorlu deplasmanda özellikle orta alandaki etkisiz görüntü dikkat çekerken, Trabzonspor 1 puan alabildi. Bu hafta kart cezalısı Mendy de yok. Abdullah Avcı’nın orta sahaya nasıl bir çözüm bulacağı merak ediliyor.

Trabzonspor'da Abdullah Avcı'nın kafası karışık! Orta sahada...

Trabzonspor, zirvede Galatasaray ile Fenerbahçe’nin hata yapmadığı, Beşiktaş’ın da kazandığı haftada çok önemli 2 puan kaybetti. Sivasspor deplasmanında 2-0 geriye düştüğü maçı 2-2 yapan, ikinci yarıda bir gol daha yemesine rağmen skoru eşitleyen Bordo-Mavililer, devamını getiremeyince sahadan beraberlikle ayrıldı.

Haberin Devamı

Mendy stopere geçince...

Fırtına’da ön taraftaki oyuncuların etkili performansı alkış alsa da savunmadaki bireysel hatalar ve özellikle orta sahadaki etkisiz görüntü kafalarda soru işaretleri bıraktı. İlk 4 maçta merkezde Berat-Mendy ikilisini görevlendiren Avcı, bu kez Mendy’nin önünde Bakasetas ile Abdülkadir Ömür’ü çift 8 numara şeklinde oynattı. Baniya sakatlandıktan sonra Mendy stopere geçerken, ortadaki ikili direnç anlamında sınıfta kaldı.

Trabzonsporda Abdullah Avcının kafası karışık Orta sahada...Bu kez o da yok

İlk döneminde de 10 numara orijinli Bakasetas ile Ömür’ü birlikte oynattığı için zaman zaman eleştirilen tecrübeli hocanın, Kayserispor karşılaşmasında bu tercihinden vazgeçip vazgeçmeyeceği merak konusu. Üstelik bu maçta sarı kart cezası nedeniyle Mendy de olmayacak.

Haberin Devamı

Trabzonsporda Abdullah Avcının kafası karışık Orta sahada...

Umut ve Kourbelis kayıp

Berat’ın yeniden ilk 11’e dönmesi beklenirken, yeni transferlerden Umut Güneş ve Kourbelis ise haftalardır formaya hasret. Ve şu bir gerçek ki; güçlü oyun için Avcı’nın orta sahaya yeni bir formül bulması gerekiyor.

Trabzonsporda Abdullah Avcının kafası karışık Orta sahada...

Rol karmaşası...

Çünkü istatistiklere bakıldığında da Bakasetas ile Ömür’ün 11’de başladığı 40 lig maçının 18’sinde Trabzonspor puan kaybetmiş durumda. Özellikle Bakasetas, çift 8 numaralı sistemde kaleden uzak kaldığı için skor katkısı vermekte hayli güçlük çekiyor; Ömür-Bakasetas ikilisi merkezde beraber oynadığında adeta rol karmaşası yaşanıyor.

Trabzonsporda Abdullah Avcının kafası karışık Orta sahada...

Avcı'dan aynı performans

Öte yandan Abdullah Avcı, Trabzonspor’daki ilk döneminde 5 lig maçından 11 puan çıkarmıştı. Tecrübeli hoca, ikinci döneminde de aynı performansı gösterdi. Milli ara öncesi 4 haftada 10 puanı hanesine yazdıran ve Fenerbahçe deplasmanında zafere uzanan Bordo-Mavililer, Sivasspor beraberliğiyle yine 5 maçta 11 puan topladı. Başarılı teknik adam, üst üste oynayacakları kritik Kayseri ve Gaziantep karşılaşmalarında seri yakalamak istiyor.

Bakasetas ile Ömür'ün aynı anda oynadığı maçlar

2020-2021 3 maç 2g 1b -
2021-2022 15 maç 8g 7b -
2022-2023 16 maç 9g 3b 4y
2023-2024 6 maç 3g 1b 2y
TOPLAM: 40 maç 22g 12b 6y

Trabzonsporda Abdullah Avcının kafası karışık Orta sahada...

YORUM YAZ