Trabzon Valisi Öz: Kullanılan silah av tüfeği

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Fenerbahçe kafilesini taşıyan otobüse yönelik silahlı saldırıya ilişkin çalışmaların devam ettiğini belirterek, "Çeşitli bilgiler var. Arkadaşlarımız toparlıyorlar ama şu an ulaşılmış veya alınmış bir şey yok. Silahın cinsi büyük ihtimalle av tüfeği" dedi.

05 Nisan 2015, Pazar 10:12
- A +
Trabzon Valisi Öz: Kullanılan silah av tüfeği


"Polis'in çektiği görüntülere göre..."


Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Fenerbahçe kafilesini taşıyan otobüse yönelik silahlı saldırıya ilişkin, "Konvoyun arkasından gelen polis ekibimizin çektiği kamera görüntüleri var. O ekibimizin çektiği görüntülerde de iki el silah sesi duyuluyor. Büyük ihtimalle av tüfeğiyle iri saçmalar olduğu gözüküyor, ateş edilmiş" dedi.

Vali Öz, dün akşam Fenerbahçe otobüsüne yönelik silahlı saldırının gerçekleştiği bölgeye gelerek Trabzon Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yürüttüğü çalışmaları takip etti.

İncelemelerinin ardından gazetecilere açıklama yapan Öz, dün akşam üzücü bir olayın yaşandığını belirterek, "Arkadaşlar delil toplama çalışmalarını, olay yeri incelemelerle birlikte bütün çalışmaları sürdürüyor" diye konuştu.

Kendisinin de bölgeye gelerek çalışmaları yerinde izlediğini anlatan Öz, şunları kaydetti:

"Konvoyun arkasından gelen polis ekibimizin çektiği kamera görüntüleri var. Bölgede gerekli güvenlik tedbirlerini hem sabit hem hareketli olarak almıştık. O ekibimizin çektiği görüntülerde de iki el silah sesi duyuluyor. Büyük ihtimalle av tüfeğiyle iri saçmalar olduğu gözüküyor, ateş edilmiş."

"Kısa zamanda sonuç alınacağına inanıyoruz"

Öz, ekiplerin bölgede tekrar geniş kapsamlı çalışmalara devam ettiğini dile getirerek, kısa zamanda sonuç alınacağına inandıklarını söyledi.

Bölgenin ormanlık bir alan olduğuna vurgu yapan Öz, arazi yapısının oldukça zor olduğu bölgede, hem delil hem teknik hem de olay yeri incelemelerinin sürdüğünü ifade etti.

Vali Öz, olayda yaralanan otobüs şoförü Ufuk Kıran'ın hastanede tedavi ve takibinin devam ettiğini anlatarak, "İnşallah onun da kısa zamanda sağlığına kavuşmasını bekliyoruz" dedi.

Öte yandan, olay yerinde geniş alanda incelemelerini sürdüren polis ekipleri, deniz kenarında da delil arama çalışması yapıyor.

Silahlı saldırının yaşandığı Karadeniz Sahil Yolu Sürmene girişindeki viyadüğü Trabzon istikametine ulaşıma kapatan ekipler, araçları viyadüğün altındaki yola yönlendiriyor.

DELİL ARANDI

Sarı-Lacivertlilerin 5-1'lik üstünlüğüyle biten Feherbahçe -Çaykur Rizespor maçının ardından Feherbahçe kafilesini taşıyan otobüs, Trabzon Havalimanına doğru giderken Sürmene'de pompalı tüfekli saldırıya uğradı. Saldırıda yaralanan otobüs şoförü hastaneye kaldırıldı.
Olay yeri inceleme ekipleri, yaklaşık 4 saat süren araştırmaların ardından 53 DE 618 plakalı otobüsü, detaylı inceleme için Trabzon Emniyet Müdürlüğüne götürdü. Polis ekipleri Karadeniz Sahil Yolu ve etrafındaki çalılık alanda da jeneratör yardımı ile inceleme yaptı. Yaklaşık 50 polis memuru etrafta delil aradı.
 
Yeniden inceleme yapıldı
 
Trabzon Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polis ekipleri, dün  akşam Fenerbahçe otobüsüne yönelik silahlı saldırının gerçekleştiği bölgeye  gelerek yeniden inceleme yaptı.
 
Çevik kuvvet ve olay yeri inceleme ekipleri, sarı-lacivertli kafileyi  taşıyan otobüse yönelik silahlı saldırının yapıldığı Karadeniz Sahil Yolu Sürmene  mevkisine gelerek araştırma başlattı.
 
Olay yeri inceleme ekipleri, saldırının gerçekleştiği noktada,  karayoluna çıkan yan yolu ekip aracıyla kapattı.
 
Ekipler, yol kenarındaki fındık bahçesi ve çevresinde araştırmalarını  titizlikle yürütüyor.
 
Çevik kuvvet ekipleri de olay yeri inceleme ekipleriyle bölgede delil  araması yapıyor.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...