Tolgahan İmal'ın İzmir at yarış tahminleri

İzmir at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Tolgahan İmal günün programını değerlendirdi.

08 Şubat 2018, Perşembe 09:22
- A +
Tolgahan İmal'ın İzmir at yarış tahminleri
8 Şubat Perşembe İzmir at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Tolgahan İmal günün programını değerlendirdi.

Çıktığı gibi SUN BURN ve etkili sprintiyle MADAM ELLİ…
 
1.AYAK: İzmir’de altılı ganyan zorlu bir maiden koşu ile başlıyor. Takibimdeki isimlerden STRABON, Orodinario, Karatutkum, Great Respect, Gold Bihar ve Selak gibi birbirinden başarılı safkanlar ile aynı anne soyundan gelmekte. Son startında biraz erken yürüdüğü için tabela dışı kaldığını düşünüyorum. Bu kez sprint mesafesini biraz kısa tutarsa daha iyi bir yerde gelecektir. Her iki yarışında da ikinci olan GALYALILAR, Citadel gibi süper bir kısrağın temsilcisi JOE DALTON, Victrory Gallop’un kum piste yatkın temsilcisi WINE FOR WINNERS, ilk yarışında güçlü bir rakibe denk gelen MISS HAPPINESS, güçlü pedigrisiyle GANDACHERRA, yarış görerek formunu geliştiren STORM THE BEACH ve dinçlikle iyi koşma ihtimali bulunan ONE EYE ONE HEART ise ihmal edilmemesi gereken diğer taylar.
 
2.AYAK: 45.000 – 54.000 TL arasında satılık olan safkanların mücadelesinde, güzel eşkaliyle beğendiğim bir safkan olan COŞKUN ÜSTAD, ara sonrası katıldığı iki koşusunda da göz doldurdu. Bu grupta favori olmayı bana göre hak ediyor. Yarışları üst üste gelse de çıkış içinde olan AŞKADİN ilk ciddi rakibidir. İdeal koşullarında start alan ERPINARLI, denk rakipleri arasında PALERMO ve sonlarda sert gelebilen DİLEĞİM ise sırasıyla düşünülmelidir.
 
3.AYAK: 109 handikap puanıyla rakiplerinden farklı olduğunu ilk bakışta belli eden SUN BURN, özellikle uzun mesafeli kum pist yarışlarında çok daha sert gruplarda bile iş yapabilmekte. Zaten bu mesafede 2.06.65 ile derece olarak da bir hayli farklı görünmekte. Son startında etkili temposuyla rakiplerini yanına bile yaklaştırmadan potoya uzanmasını bilen safkan, devam eden ütün formuyla bir kez daha kazanmaya yakındır. Günün ilk bankosu olarak okurlarımıza önermekte beis görmüyorum.
 
4.AYAK:
2 yaşlı döneminde sert gruplarda ezilmeden başarılı şekilde mücadele veren ALAÇATI AĞASI, jenerasyonun en ciddi tayları arasında tabeladan düşmeyerek ne denli yetenekli bir safkan olduğunu kanıtladı. Yaklaşık iki ay dinlendirilerek yarış koşmayan safkan, akabinde katıldığı son yarışında ise uzun mesafeye rağmen yakın ara ikincilik elde etti. Bu kez daha iyi bir kondisyonda katılacağı mücadelede birinciliğin en güçlü adayıdır. Ekonomik kupon yapacak okurlarımız günün üçüncü bankosu olarak değerlendirmeye alabilirler. Klas jokeyiyle UTKUN BABACAN, inişli çıkışlı performanslar gösteren UNDAUNTED FOR ve Miramis gibi bir şampiyon ile çok yakın bir pedigriye sahip olan ÇINAR BEY ile rahat bir koşu izleyebiliriz.
 
5.AYAK: Hayranlık duyduğum süper kısrak Thecelo’nun, Victory Gallop gibi bir efsaneden verdiği temsilcisi WAR LEGEND, taylığında çok daha büyük hedeflerle ve çok daha sert gruplarda boy göstermişti. Ortaya koyduğu performansları da yabana atılacak cinsten değildi. Ancak uzun süreli bir bocalama evresine giren safkan, bir türlü toparlanmayı başaramadı. İlgilileri de safkanı İzmir’e getirerek daha düşük gruplarda koşmaya karar verdiler. Kalite olarak farklı olduğu rakiplerini geride bırakması benim için olağan neticedir. Tabeladan düşmeyen VAROLHAN, bu kez daha iyi olduğu mesafeyi bulan COUNT ON YOU, seri stiliyle CAFERAĞA, her an farklı koşma ihtimali bulunan HAKUNA MATATA, son yarışlarına itibar etmediğim KAVACIK BEYİ, düzlüğe önde çıkabilirse EL FUEGO ve sürprizde PETTIT BLUE ise sırasıyla önereceğim rakipleridir.
 
6.AYAK: Pist ve mesafe gözetmeksizin etkili sprintiyle üstün performanslar gösteren MADAM ELLİ, son derece karakterli bir kısrak olarak dikkat çekmekte. Son yarışında grup atları arasında üçüncülük elde ederken, ikinci olan Selkut ile arasında sadece yarım boy vardı. Bu kez rakipleri arasında bu denli sert bir isim görünmüyor. Etkili sprintiyle özlediği birinciliğe bu kez ulaşmasını bekliyorum. Şansınız ve bahtınız açık olsun…
 
( 9.3.6.11.12.4.8.7 ) ( 1.5.3.6.2 ) ( 4 ) ( 1.5.4.2 ) ( 2.7.3.4.9.8.10.11 ) ( 5 )
 
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.