Tolgahan İmal'ın Adana at yarış tahminleri

Adana at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Tolgahan İmal günün programını değerlendirdi.

20 Şubat 2018, Salı 09:33
- A +
Tolgahan İmal'ın Adana at yarış tahminleri
20 Şubat Salı Adana at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Tolgahan İmal günün programını değerlendirdi.

İlk ve son ayaklarda risk alabiliriz…
 
1.AYAK: 4 yaşlı Arap atlarının maiden mücadelesinde, Kafkaslı gibi bir efsanenin tam kardeşi olan Kafkasşahı’nın temsilcisi EZHERHAN, birçoğu vasata yaklaşmakta güçlük çeken rakipleri arasında ön plana çıkıyor. Mesafe konusunda da deneyimli safkan, son yarışında 2.22.27 ile 1900 metrede en iyi derecenin de sahibi. Uzun sprint yeteneği ve etkili jokeyiyle son metrelerde de olsa rakiplerine hakim olmasını bekliyorum. Günün ilk bankosunu, günün ilk ayağında FANATİK HİPODROM okurlarına önerebilirim.
 
2.AYAK: Favori olduğu son yarışı öncesinde, uzun mesafelerde eksik bir safkan olduğunu bu sütunlarda ifade ettiğim KOZAN DAĞI, bu kez ideal mesafesinde ve çok uygun sıkletiyle rakiplerinin bir adım önündedir. Yine bu mesafede çok sayıda başarısı bulunan FENERLİCAN, son kazandığı yarışında iç kulvardan kolay aksiyonlarıyla dikkat çekti. Bir kez daha kazanması sürpriz olmaz. Son haftalarda formunu ciddi manada geliştiren BOZDAĞ EFESİ ve son yarışını etkili sprintiyle kazanarak şeytanın bacağını kıran KAFKAS İMPARATORU ise mutlak suretle kuponlardaki yerini almalıdır.
 
3.AYAK: Yarış içinde idaresi oldukça güç bir at olan KING SERKAN, zaman zaman da start öıkışında aksilikler yaşamakta. Bu olumsuzlukları en az hissedeceği mesafede gerçek gücünü ortaya koyarak kazanabilir. Harika eşkali ve uzun aksiyonlarıyla dikkatime takılan THE BEST OF TIME ise, çim yarışları başlayınca farklı yerlere gelebilecek potansiyelde bir isim. Kum pistte de etkili yarışlar yapması münasebetiyle ikinci şans verdiğim safkan oldu. Uygun sıkletiyle CRICOOR ve sonlarda sert gelebilen MATADOR KIZ ise daha fazla at yazmak isteyen okurlarımız tarafından ilave edilebilecek isimler.
 
4.AYAK: Süphan Koşusunda, Adana sezonunda gerçek potansiyelini yansıtmaya başlayan SHARPA, babası Kurtiniadis’in en iyi yavrularından birisi. İlginç şekilde Kurtiniadis’in temsilcileri kum pistte daha başarılı olmaktalar. Yakın ara koşacak olmasına rağmen üstün formuyla favorimdir. İstanbul sezonundan itibaren muhteşem yarışlara imza atan ve başarılarını Adana kumunda da sürdüren GÖĞÜSGEREN ilk ve sert rakibidir. Usta jokeyiyle DISTANT SHINING ise zorlu rakiplerine bir sürpriz yapabilir.
 
5.AYAK: Kısa mesafeli kum yarışlarında geçmedik at bırakmayan ve şimdiden unutulmaz atlardan birisi olan DUQUAN, son iki startını kazanarak birkaç yarışlık birincilik özlemine de son verdi. Bu mesafede 1.19.94 gibi hatırı sayılır bir derecesi olan safkan, bir kez daha kazanmaya yakındır. Son ikinciliği ile düzeldiğini gösteren DOWN TOWN, son yarışında start sorunu yaşadığı için gerçek gücünün altında koşan AKINŞAH ve öndeki sürati son metrelerde değerlendireceğini düşündüğüm HUMBARA ise ilk plandaki rakipleridir.
 
6.AYAK: Sondan bir evvelki yarışında çıktığı gibi potoya uzanırken rakiplerini yanına bile yaklaştırmayan DOMANİÇ, son yarışında ise güçlü rakibi Dizdarbey’den numarayı hiçbir yerde alamayınca düzlük üzerinde ciddi anlamda kapris yaparak gerçek gücünü yansıtamadı. Bugün daha uygun rakipleri arasında düzlüğe lider çıkması halinde kolay şekilde kazanmasını bekliyorum. Açılışta olduğu gibi, kapanışta banko önerisinde bulunuyorum. Şansınız ve bahtınız açık olsun…

( 4 ) ( 7.3.1.6 ) ( 2.3.4.1 ) ( 7.6.5 ) ( 1.7.3.5 ) ( 2 )
 
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.