Tolgahan İmal'ın Adana at yarış tahminleri

Adana at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Tolgahan İmal günün programını değerlendirdi.

13 Şubat 2018, Salı 09:42
- A +
13 Şubat Salı Adana at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Tolgahan İmal günün programını değerlendirdi.

GREAT MASTER ile başlayıp, HÜMA SULTAN ile bitirelim…
 
1.AYAK: Temsilcileri Avrupayı kasıp kavuran Dubawi, hemen her G1 koşuda birkaç temsilcisi ile boy gösteriyor. Ülkemizdeki ender yavrularından olan Sasl’ın, Mastercraftman gibi bir kalburüstü bir aygırdan verdiği temsilcisi GREAT MASTER, Adana kumunda kendisini buldu ve kalitesini yansıtmaya başladı. Lehine pist ve mesafede start alan safkan, uygun sıkletiyle de dikkat çekmekte. Birçoğunu daha önce geride bıraktığı rakipleri arasında birinciliğin güçlü hatta yegane adayıdır.
 
2.AYAK: Şanlıurfa’da gördüğü yarışlar ile formunu geliştiren ve tecrübe kazanan BOTAN, etkili jokeyi idaresinde ilk birinciliğine ulaşabilir. Yarış hayatının henüz ilk startında deneyimli rakipleri arasında ikinci olan, akabinde etkisiz bir performansa imza atan ve son yarışında yine etkili bir üçüncülük elde eden SÖZLÜ HANIM ilk ve sert rakibidir. Akçıkmaz gibi bir safkanın temsilcisi olan ÇIKMAZOĞLU, Turbo’nun idman pistinde dikkat çekmeye başlayan temsilcisi OĞLUM SABRİ, grubun deneyimli ismi ÖZNİSA, Ecekızı gibi muhteşem bir safkanın temsilcisi ÇEDENE ise ihmal edilmemesi gereken diğer isimler.
 
3.AYAK: Çok daha sert gruplarda bile birçok önemli başarıya imza atan ŞAFAK VAKTİ, idela mesafesinde bir adım öndedir. 109 handikap puanıyla dikkat çeken KIRIM BEYİ, uzun süredir start almasa da kalitesiyle iddialı olacaktır. Sonlarda sert gelebilen ANTEPLİ ARİF, zor kazanan TURABİ, yarış gören ADALI HALİL ve aprantisiyle uyum sağlayabilirse KAFKAS İMPARATORU ise imkanlar elverdiği takdirde ilave edilmesi gereken safkanlar.
 
4.AYAK: Gerçek bir şampiyon olan ve kısa aygırlık kariyerinde ise birbirinden başarılı yavrular veren Kurtiniadis, ne yazık ki erken kaybettiğimiz bir değer olarak hayatını kaybetti. Bu koşudaki temsilcisi SHARPA ise güçlü pedigrisine yakışır performanslara imza atmakta. Katılığı koşularda özellikle son düzlüğü muhteşem koşan safkan, usta jokeyi Selim Kaya idaresinde rakiplerinin bir hatta birkaç adım önünde duruyor. Kolay kazandığı yarışında kendinden emin fulelerle potoya uzanan TATVAN BEYİ, bu kez “Dilbağı” takısı ile sertleşen rakiplerini de geride bırakabilir. Son yarışında mesafeden etkilenen HEARTS REASON, karakter abidesi BÜLENT BEY ve artan tecrübesiyle BABBINO ise hata kollayacak taylardır.
 
5.AYAK: Adana kumunda oldukça farklı koşan HARPUTHANI, dinç katılacağı mücadelede ilk şans verdiğim isimdir. Son yarışlarına itibar etmediğim TUĞBEY, fit durumdaki KARA KANTOS, tam mesafesinde start alan LORD, istenilen duruma gelen BUZUL, uyumlu jokeyiyle ÖZKARA ve daha önce geride bıraktığı rakipleri arasında ANADOLUKAN ilk planda düşünülmesi gereken diğer isimlerdir. BERKUK, ZİRVETAY ve ÇAĞLARKAN ise sürprizde ilave edilebilir.
 
6.AYAK: 4 yukarı Arap kısraklarının kalabalık mücadelesinde bir isim nazarımda oldukça ön plana çıkmakta. Muhteşem eşkali ve itinalı bakımıyla HÜMA SULTAN, her geçen gün formunu ileriye taşımakta. Oldukça yüksek tempolarda koşulması kuvvetle muhtemel mücadeleyi, sonlardaki etkili ataklarıyla lehine çevirebilir. Bu zorlu koşuyu bizler için kolaylaştırmasını bekliyorum. Biraz da risk alarak günün ikinci bankosu olarak düşünebiliriz. Şansınız ve bahtınız açık olsun…

( 8  ) ( 2.10.3.6.9.8 ) ( 1.4.2.5.7.9 ) ( 4.5.3.2.1 ) ( 3.1.5.2.9.10.7.6.4.8 ) ( 6 )
 
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.