"Terörü lanetliyoruz"

Üyelerden Selim Ergüder'in, konuşması sırasında 'Şu anda Aziz başkanı putlaştırıyorsunuz' sözlerine salondaki diğer üyeler büyük tepki gösterdi.

22 Ekim 2011, Cumartesi 13:31
- A +

Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu’nun olağan toplantısı dün Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Yönetim kurulu adına söz alan Başkan Vekili Nihat Özdemir konuşmasına şehitlerimizi anarak başladı. Özdemir, “Ülkemizin insanlarını birbirine kırdırmaya çalışan, gençlerimizi hayatlarının başında aramızdan ayıran terörü lanetliyoruz” dedi. Futbol takımından bu yıl da şampiyonluk beklediklerini belirten Özdemir, TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar için ise “Fenerbahçe’nin ve Türk Futbolu’nun haklarının uluslararası platformda savunulması adına elinden gelen her şeyi yapacağına inancımız tam” diye konuştu.

‘Başkan’ı putlaştırıyorsunuz’

Üyelerden Selim Ergüder’in konuşması sırasında ise salonda sinirler gerildi. Aziz Yıldırım’ı çok sevdiğini kaydeden Ergüder’in, “Sayın Aziz Yıldırım irade gösterip tutuklandıktan sonra Fenerbahçe Kulübü’nden istifa etseydi, bugün ön göreceğimiz olayların hiçbirisi başımıza gelmeyecekti” demesi üzerine tepkiler yükseldi. Selim Ergüder tepkilere, “Şu anda en yüksek organ genel kurul. Peki Fenerbahçe Kulübü’nün üzerinde bir güç var mı?” sorusuyla yanıt verdi. Bunun üzerine bir üye de ‘Taraftar’ yanıtını verdi. “Bravo, onun üstünde başka güç var mı?” diyen Ergüder, salondan ses çıkmaması üzerine, “Yok. Farkında mısınız, şu anda Aziz başkanı putlaştırıyorsunuz. Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Kulübü’nün üstüne çıktı” ifadelerini kullandı.

Ergüder’e cevap gecikmedi

Kurulun sonunda üyelerin eleştiri ve görüşlerine yanıt veren Nihat Özdemir ise Selim Ergüder’in Aziz Yıldırım’la ilgili sözlere, “Başkanımız, iki asbaşkanımız, iki çalışanımız sıkıntı çekiyorsa, Fenerbahçe için çekiyordur. Bazı kesimlerin yaptığı yargısız infazın içinde bulunmayalım. Zor günler geride kaldı. Önümüzde iyi günler var inşallah başkanı yakında yanımızda göreceğiz. Alnımızın akıyla kazandığımız şampiyonluğumuzu kimse elimizden almadı, alamayacaktır da” karşılığını verdi.

Divan'dan notlar...

Borç 350 milyon

Sarı-Lacivertli kulübün borcunun, 346 milyon 480 bin 550 lira olduğu açıklandı. Denetleme Kurulu raporuna sunulan borç, üyeler tarafından kabul edildi.

Ali Şen’e ret

Eski yöneticilerden Köksal Özbek, eski başkan Ali Şen’in, UEFA’yı ve başkanı Platini’yi hedefleyen tazminat davasının geri çekilmesi önerisini reddeden kulüp yönetim kurulunun yerinde bir karar aldığını söyledi.

Katılıma sitem

Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay, toplantıya 392 üye ile başladıklarını, toplantı bitiminde
bu sayının 123 kişiye düştüğünü belirterek, üyelerin toplantı sonunu beklemediklerinden yakındı. Günay ayrıca 240 yeni divan kurulu üyesi olduğunu ve yeni üyelerle divan kurulu üyelerinin sayısının 2 bin 200’e yükseldiğini bildirdi.

Açıkgöz’e tepki

Üyelerden Kemal Açıkgöz’ün, Galatasaray’ın, Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nin yanında yaptığı tesislere gıpta ettiğini söylemesi üyelerden tepki aldı. Açıkgöz ayırca son olağanüstü genel kurulda divan başkanı olan Talat Yılmaz’ı, kendisine söz vermediği için Haysiyet Divanı’na vermek için hazırladığı dilekçeyi Nihat Özdemir’e verdi.

‘Bu nasıl forma’

Üyelerden Şükrü Ersoy ise Mersin İdmanyurdu maçında futbol takımının giydiği formanın rengini eleştirdi.

Huzurevi isteği

Mahir Dalyan’ın, daha önce olduğu gibi yönetimden huzurevi istemesi, salonda gülüşmelere neden oldu.

Eğitime onay

Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Okulları ile Fenerbahçe Eğitim Kurumları’nın birleşmesiyle ilgili yapılan sözleşmenin bazı maddeleri toplantıda okundu. Daha sonra oylamaya sunulan sözleşme, oy çokluğuyla
kabul edildi.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.