TEB BNP Paribas İstanbul Cup ve İstanbul Open basına tanıtıldı

TEB BNP Paribas İstanbul Cup ve TEB BNP Paribas İstanbul Open basın tanıtımı gerçekleşti. 

01 Şubat 2018, Perşembe 12:37
- A +
TEB BNP Paribas İstanbul Cup ve İstanbul Open basına tanıtıldı
İstanbul’da 23 - 29 Nisan tarihleri arasında yapılacak olan TEB BNP Paribas İstanbul Cup ve 30 Nisan - 6 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan TEB BNP Paribas İstanbul Open basına tanıtıldı. İstanbul’da bir otelde yapılan tanıtım toplantısına Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, Koza WOS Genel Müdürü Yavuz Selek, TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici ve Milli Tenisçi Çağla Büyükakçay katıldı. Basın lansmanında açıklamalarda bulunan Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, dünyanın en iyi organizasyonlarından birinin tanıtımını yapmanın kendilerini gururlandırdığını ifade ederek, "Bunların amacı çocuklarımızın ve ülkemizin dünya arenasındaki yerini alabilmesi. Böyle turnuvaların ülkemizde yapılıyor olması çok önemli. Biz ülkemizi adım adım dünyanın en iyisi haline getirmek için çalışıyoruz. Hedefimiz bir marka olabilmek" diye konuştu.

Çağla Büyükakçay: "Wozniacki - Çağla finali kulağa hoş geliyor"

Milli tenisçi Çağla Büyükakçay ise Danimarkalı tenisçi Caroline Wozniacki'nin İstanbul'a gelecek olmasının önemine değinerek, "Dünyanın en iyi oyuncusu. Onun burada olması bizim tenisimize mutlaka güzel şeyler katacaktır. Onu ve bizleri gören bütün genç tenisçiler, bu turnuvalarda olmayı hayal ediyor. Katkılarından dolayı herkese teşekkür ediyorum. Wozniacki-Çağla finali kulağa muhteşem geliyor" şeklinde konuştu.

Ümit Leblebici: “TEB eşittir tenis’ kavramını hayata geçirdik”

8 yıldır kesintisiz olarak tenisi desteklediklerini aktaran TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici de "Her zaman aklımızda 'TEB eşittir tenis' kavramını oluşturmak vardı. Bunu da hayata geçirdik. Türk oyuncuların şampiyon olduğu turnuvaları çok seviyoruz. İnşallah yine şampiyonları kendi aramızdan çıkartırız. Ben tenise ilginin arttığını ve bu sporun yaygınlaştığını görüyorum" değerlendirmesinde bulundu.

Koza WOS Genel Müdürü Yavuz Selek ise Türk sporcuların geçtiğimiz senelerde büyük başarılar gösterdiğini ve kendilerinden aynı başarıların tekrarını beklediklerini kaydetti. 
Açıklamaların ardından dünya 3 numarası Marin Cilic ile canlı bağlantı gerçekleştirilerek, düşünceleri alındı. Dünyaca ünlü tenisçi Caroline Wozniacki ise duygularını video yoluyla aktardı.

Toplantının sonunda Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici, Koza WOS Genel Müdürü Yavuz Selek, Milli Tenisçi Çağla Büyükakçay, ve İpek Soylu basın mensuplarına poz verdi.

İHA

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...