"Taraftar sonuna kadar haklı"

Sarı-Kırmızılı tribünlerin, futbolcuları protestosunu çok doğal bulan Frank Rijkaard, “Tepki futbolun içerisinde var. Umarım bu bize bir ders olur” dedi.

12 Nisan 2010, Pazartesi 04:30
- A +
'Taraftar sonuna kadar haklı'

Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard, taraftarın tepkisini çok normal ve haklı bulduğunu söyledi. Hollandalı çalıştırıcı, “Bu tepki çok haklı ve normal. Çünkü onlar bize her zaman destek veriyorlar ve son dönemde hayal kırıklığı yaşadılar. Bunun sonucunda bir protesto eyleminde bulundular. Umarım bu bize bir ders olur. Onlar düşüncelerini ve hislerini anlayabiliyorum. Ama bundan sonra takımımıza sahip çıksınlar. Futbolun içerisinde her zaman sizi destekleyen bir taraftar grubu bulamazsınız. Protesto futbolda vardır. Önemli olan futbolcuların buna reaksiyonunun ne olacağı... Bunu bir motivasyon unsuru olarak almaları gerekiyor. Taraftarın bana olumlu tezahüratını pozitif bir durum olarak görüyorum. Ben de bu takımın bir parçasıyım” dedi.

‘Yeterince hayal kırıklığı yaşadık’
Diyarbakırspor karşısında alınan galibiyete değinen deneyimli teknik adam, “Maçı kazandığımız için öncelikle çok mutluyum. Umarım bu sonuç bize kaybolan güvenimizi yeniden kazandırıp, yeni bir çıkış yaşamamıza ön ayak olur. Şampiyonluk şansımız hakkında birşey söylemek istemiyorum. Bu konu çok konuşuluyor ama biz yeterince hayal kırıklığı yaşadık. Bunları artık unutmak zorundayız. Bundan sonra tek hedefimiz var. Rakip kim olursa olsun sahaya galibiyet için çıkıp, alabileceğimiz kadar puan almak ve ligi biterebileceğimiz maksimum noktada bitirmek” ifadesini kullandı.


RIJKAARD'IN AÇIKLAMALARI

Adobe Flash Player Yükle

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...