"Süper Lig’e çıkmak için son terimize kadar mücadele edeceğiz"

PTT 1. Lig takımlarından Boluspor'un teknik direktörü Fatih Tekke, Spor Toto Süper Lig'e çıkmak için son terlerine kadar mücadele etmeyi sürdüreceklerini söyledi.

09 Şubat 2016, Salı 17:47
- A +
'Süper Lig’e çıkmak için son terimize kadar mücadele edeceğiz'
Tekke, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hafta sonu oynadıkları Adana Demirspor karşılaşmasının değerlendirmesini yaptı.

Bu maçın, kendileri için zor ve kazanmaları gereken bir karşılaşma olduğuna değinen Tekke, "Adana Demirspor karşılaşması, özellikle de 10 kişi kaldıktan sonra zor geçen bir maç oldu. Ancak
oyuncularımız inanılmaz bir özveri gösterdi. Sonucunda da hak ettiğimiz bir galibiyet elde ettik. Hedeflerimiz içinde olan ve kazanmamız gereken bir maçtı" diye konuştu.

Tekke, bu galibiyetin şehrin coşkusu ve heyecanını biraz daha arttırdığını ileri belirterek, coşkuyu hep üst seviyelerde tutmak için gayret sarf edeceklerini ifade etti.

"Hep beraber hareket etme alışkanlığını sürdürdüğümüz sürece bu ligde bir şeyleri başarabiliriz" diyen Fatih Tekke, bütün rakiplerinin hemen hemen birbirine eşdeğer olduğunu söyledi.

Pazartesi günü oynayacakları Karşıyaka maçının çok zor geçeceğini belirten Tekke "Bu galibiyetleri devam ettirmemiz gerekiyor. Eksiklerimiz var ama gelen yeni oyuncu arkadaşlarımız bir ekip gibi hareket etmeyi bilen arkadaşlarımız. Onlardan beklentimiz Adana Demirspor maçındaki gibi aynı coşkuyla mücadele etmeleridir" dedi.

Tekke, hem kendisinin hem de Boluspor’un tek hedefi olduğunu dile getirerek, "Bizim hedeflerimiz var. Hedeflerimizin başında da Süper Lig’e çıkmak geliyor. Önümüzde 14 hafta var. Bu haftalarda almamız gereken belli sayıda galibiyet serisi lazım. Bu kolay değil ama oyuncu arkadaşlarımızın bunu başarabileceğini düşünüyorum. Süper Lig’e çıkmak için son terimize kadar mücadele edeceğiz. Arkadaşlar Adana Demirspor maçında bunu yapabileceğimizi gösterdiler" şeklinde konuştu.

AA
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...