Spor yazarlarından Aykut Kocaman'a eleştiri...

Spor yazarları, futbol gündemini değerlendirdi ve Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman ile ilgili eleştirilerde bulundu. En çarpıcı olanı ise Ahmet Çakar'a ait.

25 Ekim 2017, Çarşamba 11:03 Son Güncelleme: 25 Ekim 2017, Çarşamba 12:04
- A +

Usta isimler, Fenerbahçe ile ilgili dikkat çeken yorumlarda bulunurken, Aykut Kocaman eleştirilerin hedefindeydi. İşte o sözler... (Sabah)

GÜRCAN BİLGİÇ

GÜRCAN BİLGİÇ

Fenerbahçe taraftarı bugün sakin kalıyorsa, nedeni Aykut Kocaman'dır. Takıma değil, ona duydukları güven nedeniyle sabırla iyi günlerin peşine düştüler.

Kazanan ve oynayan bir takım beklerken, üst üste puan kayıplarını görmek, Fenerbahçe'yi ciddi baskıya aldı. Beşiktaş galibiyeti bile endişeleri gidermedi. Şimdi de derbideki son 20'de neden gol atamadıklarını tartışıyorlar. Sürekli memnuniyetsizlik hali var ve kaptanın yaşadığı fırtınaları umursamıyorlar.

Aykut Kocaman bu durumu daha önce de yaşadı ve nasıl çıkacağını çok iyi biliyor. Ama futbolcuları böyle bir travmayla ilk kez karşılaşıyor ve baskı onları geri itiyor. Çözüm basit: Üst üste galibiyetler ile taraftarlarını tekrar arkalarına alacaklar ve gelişmeye devam edecekler. Fenerbahçe taraftarı "sabır" kelimesini daha yeni öğreniyor.

METİN TEKİN

METİN TEKİN

Fenerbahçe'yi bulunduğu durumdan ancak seri galibiyetler çıkarır. Onları yeniden çıkışa geçirecek maç Galatasaray karşılaşmasıydı. Ancak onu kaçırdılar. Artık onlara 3-4 maçlık galibiyet serisi lazım. Bu durum aynen Beşiktaş için de geçerli.

LEVENT TÜZEMEN

LEVENT TÜZEMEN

Aykut Kocaman, "Camia olarak psikolojimiz yerinde değil. Galatasaray'ı yenseydik ruhsal çöküntüden kurtulup ayağa kalkacaktık" diyor.

O halde ona soruyorum: Galatasaray'a kaybetseydin girdiğin bu ruhsal çöküntüden dolayı intihar mı edecektin? Kusura bakmasın ama Aykut hoca, kendi ruhsal durumunu bir gözden geçirsin. Bir gün 'zirve yarışının içinde olacağız' diyor, bir başka gün şampiyonluğa oynamaktan söz ediyor, gün geliyor, ruhsal çöküntüden söz ediyor.

Fenerbahçe'nin hocası, bence geçmişte Avrupa'da yarı final oynayan Fenerbahçe'nin hocası durumunda değil. Kendini toparlamadığı sürece Fenerbahçe yarışın içinde olamaz. Çünkü bu takımın lideri Aykut Kocaman'dır. Ama ruh hali teslimiyetçi ve karamsar bir görüntü veriyor.

AHMET ÇAKAR

AHMET ÇAKAR

Fenerbahçe'nin ruhsal olarak sıkıntılı bir dönem geçirmesinin temel nedeni Aykut Kocaman.

Sürekli depresif ve melankolik bir halde. Kazansa da böyle, kazanamasa da. Bu demoralize durum futbolculara da yansıyor.

Bir Tudor'a bakın, bir de Kocaman'a. Biri hayattan küsmüş emekli bir SSK'lı gibi; diğeri ise şartlar ne olursa olsun oyuncularını koruyan, vücut diliyle camiaya güven vermeye çalışan genç bir girişimci gibi. Aykut bence çuvaldızı kendine batırmalıdır.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.