'Söz veriyorum...'

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, hisse senetlerinin satışıyla ilgili eleştirilere yanıt vererek, “Başkanlığı bırakırken, hepsini yerine koyacağım” dedi.

02 Ekim 2011, Pazar 11:45
- A +

Ünal Aysal, göreve geldikten sonra yaptığı bir açıklamada, “Kulübün ekonomik durumu beklediğimizden de kötüymüş” demişti. Ardından olağanüstü mali kongre düzenlenmiş ve yönetim üyelerden birtakım yetkiler almıştı. Bunlardan biri de hisse senetlerinin repo edilmesiydi. Sarı-Kırmızılı yönetim, kaynak sağlamak amacıyla iki haftada hisselerin yaklaşık yüzde 3’ünü satarak 7 milyon TL’lik bir gelir elde etti. Ancak bu durum, muhalefetin tepkisini çekti. Başta Mehmet Helvacı olmak üzere bazı üyeler, geçmişte hisse senedi satışının kulübü büyük sıkıntıya soktuğunu hatırlatarak, Ünal Aysal ve ekibini bu hamlesi nedeniyle eleştirdi.

Yüzde 80’i kulüpte

Yönetim ise yaptıklarının satış değil, hisselerin repo edilmesi, rehin verilmesi olduğu görüşünde. Ayrıca toplam hisselerin yüzde 80’inin hâlâ Galatasaray Spor Kulübü Derneği’nde olduğunun altını çiziyorlar. Yaşanan bu gelişmelerin ardından Ünal Aysal, FANATİK aracılığıyla üyelere güvence verdi.
Başkan, yaptığı açıklamada, “Kimse merak etmesin. Ben başlanlıktan ayrılırken, Galatasaray’ın benim zamanımda ne kadar hissesi satılmışsa, hepsini yerine koyacağım” dedi ve satışlarda bir problem olmadığını söyledi.

Serdar Dinçbaylı

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.