Shaquille O’Neal: İbre Cavs'tan yana

Shaquille O'Neal, NBA finalini FANATiK için değerlendirdi.

12 Haziran 2015, Cuma 02:30
- A +
Shaquille O’Neal: İbre Cavs'tan yana
‘Selamün Aleyküm’ diyerek röportaja başlayan efsane basketbolcu Shaquille O’Neal, kalan maçlara göre, Cleveland Cavaliers’in şampiyonluğa daha yakın olduğunu söyledi.

Shaq ayrıca, Golden State Warriors’ın seriyi lehine çevirmesi için, daha soğukkanlı oynamaları gerektiğini ve şu ana kadar da LeBron’u durduramadıklarını ifade etti.

4 kez NBA şampiyonluğu kazanmış, 15 kez All-Star olmuş, rekorların adamı ve NBA tarihinin gelmiş geçmiş en önemli uzunlarının başında gelen Shaquille O’Neal’ı NBA finallerinde Oracle Arena’da yakaladık.  Türkiye’den olduğumuzu söyleyince, ‘Selamün Aleyküm’ diye karşılık veren Shaq ile maç öncesinde sohbet etme şansımız oldu.Efsane isim, FANATİK okurları adına, Cleveland Cavaliers ile Golden State Warriors’ın şu anaki kadar performansını değerlendiren, şampiyonluğa yakın ekibin kim olduğunu söyleyen ve takımların iki yıldızı LeBron James ile Stephan Curry hakkında yorumda bulundu...

‘İnsan üstü yetenek; Curry’


Stephan Curry’i ilk seyrettiğimde yaptıklarına sadece ‘şans’ demiştim. Curry’nin ilk çıktığı NBA maçları aklıma geliyor, ilk başlarda yaptığı bacak arası hareketleri, top sürüşü, attığı mesafesiz üçlükler bana şans gibi gelmişti. Ama bu çocuk bunları dahada geliştirdi ve ne kadar yetenekli olduğunu gösterdi. Son yıllara damgasını vurdu. Warriors’ın buraya gelmesindeki başaktör oldu. Onun saha içerisinde yaptıkları artık bana şans değil sadece insan üstü yetenek olarak geliyor.

‘Warriors tempoyu yüksek tutmalı’

Kalan maçlarda ibre Cavaliers’den yana. Cavaliers önemli oyuncularının sakatlığına rağmen bu final serisinde gerçekten büyük iş çıkarıyor. İlk beş oynayan oyuncuları çok fazla süre ile oynuyor ve finallerde bu çok zor bir durum. Kyrie’nin yokluğunda verilen şansı Dellevadova çok iyi kullanıyor. Warriors eğer avantajı eline geçirmek istiyorsa daha soğuk kanlı olup tempoyu yüksek tutması lazım. Şimdiye kadar LeBron’u durdurmayı başaramadılar.

‘En iyi takım lideri’

LeBron James, kariyerim boyunca beraber oynadığım en iyi takım lideri! LeBron, NBA’e çok genç yaşlarda geldi, ilk yıllarında ona hemen süperstar olarak bakıldı ama, o hiç bir zaman erken havaya girmedi. O kadar iyi dersine çalışıyorduki, sanki bugünlerin temelini atıyordu. Her zaman salonda en çok çalışan, özel hayatına dikkat eden, kendisinden büyük ağabeylerine saygıda kusur etmeyen ve hep dinleyen bir çocuktu.

‘LeBron’nun tarihi hikayesi’

‘Onun en büyük hikayesi’ Omuzlarında taşıdığı yükün bilinçini işte bu genç yaşlarında öğrendi. LeBron ‘Akron’ şehrine ait. Onlar için bitirmek istediği yarım kalan bir işi var  Bu final onun için ve şehir için belkide ‘spor tarihine’ yazılacak gelmiş geçmiş en büyük hikayenin son sayfaları. Şimdiye kadar olan maçlarda gösterdiği takım liderliği sahaya verdiği enerji ve motivasyona karşı durmak çok zor.

Barbaros Tapan

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...