MENÜ

Serie A'nın yayın hakları yıllık 840 milyon Euro'ya satıldı

Serie A'nın 2021-2024 yılları için yerel yayın hakları ihalesini DAZN firması kazandı. DAZN’ın sezon başı 840 milyon euro bedel önerdiği teklif, 20 takımdan 16’sının oyuyla kabul edildi.

26 Mart 2021, Cuma 18:44 Son Güncelleme:
- A +
Serie A'nın yayın hakları yıllık 840 milyon Euro'ya satıldı

İtalyan ANSA ajansının haberine göre, Serie A kulüplerinin bugün yaptığı toplantıda, DAZN’ın sezon başı 840 milyon euro bedel önerdiği teklif, 20 takımdan 16’sının oyuyla kabul edildi. Oylamada Genoa, Sampdoria, Crotone ve Sassuolo takımlarının ise SKY’ın teklifinden yana oy kullandığı belirtildi.

Buna göre, Serie A’da gelecek üç sezon boyunca DAZN, haftada oynanan 10 maçın tamamını kendisi verebilecek, ancak bunlardan sadece 7’si kendisine özel olacak. Kalan 3 maçı ise diğer sağlayıcılarla beraber ortak şekilde yayınlayabilecek.

SERIE A PUAN DURUMU İÇİN TIKLAYIN

Bu üç maç için Sky’ın 70 milyon avroluk ayrı bir teklif yaptığı ve bu konudaki görüşmelerin 29 Mart Pazartesi günü değerlendirileceği kaydedildi.

Serie A maçlarının önceki dönem yayın haklarını birlikte alan DAZN ve Sky Italia, karşılaşmaları kendi aralarında paylaşarak yayınlıyorlardı. (AA)


YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...