Saray'da atışma!

Galatasaray'da bütçe revizyonu için kongre kararı alan başkan Mustafa Cengiz’e, eski başkan Yarsuvat’tan tehdit gibi çıkış: “Bu toplantıyı iptal etmezseniz, bizi istemediğimiz şeyleri yapmaya mecbur bırakırsınız!”

13 Eylül 2018, Perşembe 06:00
- A +

Galatasaray’ın dünkü Divan Kurulu’nda sert rüzgarlar esti. Kulübün eski başkanı Duygun Yarsuvat, 29 Eylül’de olağanüstü kongreye giderek bütçe revizyonu ve geniş kapsamlı yetkiler isteyecek olan başkan Mustafa Cengiz’e tehdit gibi bir çıkışta bulundu. Yarsuvat, “Biz artık yeni bir seçim yapmak istemiyoruz. Sizlerle yola devam etmek istiyoruz ama mecbur bırakırsanız istemediğimiz şeyleri yapmak zorunda kalabiliriz” dedi.

‘Aklımızla alay etmeyin’

Yarsuvat bu tepkisinin gerekçesini, “Gayrimenkul değerlendirmesi tabii ki söz konusudur ama bunların hiçbirini elden çıkaramayız. Burada satmak sözcüğü kullanılmıyor ama farklı ifadeler var. Galatasaray’ın gayrimenkullerini satmak için böyle dolaylı bir yolu denememek lazım. Bu, Galatasaray’ın aklıyla alay etmek anlamına gelir” ifadeleriyle açıkladı.

‘Muhtar muhtar geziyoruz’

Bu sözler üzerine kürsüye çıkan başkan Cengiz, “Siz bankaya, resmi bir kuruma gittiğinizde yeni yönetime verilmiş yetki istiyorlar. Duygun abi de aynı yetkiyi aldı, Dursun bey de. Siz bu yetki verilmez diyorsunuz ama siz almışzınız, imzanız burada. Kemerburgaz’ı anlatayım. Muhtar muhtar geziyoruz, her devlet dairesine gidiyoruz. Ben işime gitmiyorum, 24 saatimi buraya veriyorum. Bir hayali gerçekleştirme peşindeyim. Olmuyorsa zaten bir yazarımızın dediği gibi siz tokadı vurursunuz. Ben o tokadı yemem ama edebimle geri çekilirim” dedi.

‘Dursun beye ödeyeceğiz’

Cengiz şöyle devam etti: “Hiçbir eski başkanımızın mağdur olmasını, üzülmesini istemem. Dursun Özbek’e olan borcumuzu Abdurrahim bey ile üstümüze almaya çalışacağız. Bu yüksek bir rakam, ama söylemeyeceğim, ailem duymasın! Galatasaray Adası’yla ilgili sizin bilginiz dışında hiçbir şey olmayacak. Otel için de sizin aldığınız yetkiden fazlasını istemiyoruz.”

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.