MENÜ

Red Bull Neymar Jr’s Five’ta ilk Türkiye finalistleri belli oldu

Dünyaca ünlü Brezilyalı futbolcu Neymar Jr’ın ismiyle düzenlenen Red Bull Neymar Jr's Five’ta ilk finalistler belli oldu. Dünyanın dört bir yanında düzenlenen turnuvanın Türkiye ayağındaki ilk eleme 16 Ekim’de Gaziantep’te yapıldı. Çekişmeli karşılaşmalara sahne olan elemenin ardından Geegen Press ve San Marino finalde mücadele etmeye hak kazandı. Sokağın kralı olmak isteyenler Gaziantep’ten sonra 24 Ekim’de Sivas’ta, 31 Ekim’de Çanakkale’de ve son olarak 7 Kasım’da Denizli’de rakiplerini yenmeye çalışacak. Sokak futbolu turnuvası Red Bull Neymar Jr’s Five ile ilgili detaylı bilgiye www.redbull.com/neymarjr adresinde ulaşılabiliyor.

19 Ekim 2021, Salı 12:26 Son Güncelleme:
- A +
Red Bull Neymar Jr’s Five’ta ilk Türkiye finalistleri belli oldu

Sokak futbolu, şehirlerde futbol oynama fırsatı bulamayanlar ve geçmişin ruhunu özleyenler için geri döndü. Brezilyalı futbolcu Neymar Jr’ın adıyla düzenlenen sokak futbolu turnuvası Red Bull Neymar Jr’s Five, 16 Ekim’de Gaziantep’te yapılan ilk elemeyle başladı. 20 Kasım’da gerçekleştirilecek olan Türkiye Finali’nde mücadele etmek isteyen 12 takım karşı karşıya gelirken, eleme maçlarında rakiplerine üstün gelen Geegen Press ve San Marino dev finale ismini yazdırdı.

Katar’da düzenlenecek olan Dünya Finali’ne gitmek isteyen takımlar, Gaziantep’ten sonra 24 Ekim’de Sivas’ta, 31 Ekim’de Çanakkale’de ve son olarak 7 Kasım’da Denizli’de rakiplerini yenmeye çalışacak. Bu elemelerde başarılı olan ekipler, 20 Kasım’da gerçekleştirilecek Türkiye Finali’nde 2021’in şampiyonu olmak için mücadele edecek. Türkiye Finali’nde şampiyon olan takım Katar’da düzenlenecek Dünya Finalleri’ne giderek, Türkiye’yi temsil etme ve dünya şampiyonu Neymar Jr Enstitisü’ne karşı oynama fırsatını yakalayacak. Red Bull Neymar Jr’s Five’da dünyanın en iyi sokak futbolu takımı olmak isteyenler www.redbull.com/neymarjr adresinden hayallerine doğru bir adım atabiliyor.

Neymar Jr Enstitüsü nedir?

Dünya Finali’nde şampiyon olacak ekibin karşısına çıkacak olan Neymar Jr Enstitüsü, Neymar’ın kurduğu kar amacı gütmeyen bir dernek. Başarılı oyuncunun çocukluğunu geçirdiği Praia Grande'de bulunan Enstitü, 7-14 yaşları arasındaki 2 binden fazla çocuk ve aileleri için barınma, yemek gibi birçok hizmetin yanında futbol gibi çeşitli spor ve aktiviteleri öğrenme ve yapma imkanı sağlıyor.

Gol yiyen, oyuncusunu kaybeder

Dünya çapında büyük bir kitleye hitap eden Red Bull Neymar Jr’s Five’a 18 ile 35 yaş arasındaki her oyuncu katılabiliyor. Herhangi bir cinsiyet sınırlamasının olmadığı turnuvanın en önemli özelliği ise gol yiyen takımdan bir oyuncu çıkıyor olması. Beşer kişiden oluşan takımlardan birinin son oyuncusu çıktığında veya 10 dakikalık oyun süresi dolduğunda maç sona eriyor ve maçın kazananı ilan ediliyor

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...