Plakasını değiştirdi, kulüpten kovuldu!

Guangzhou Evergrande kulübünün Çinli futbolcusu Yu Hancho, arabasının plakasında sahtecilik yapınca başını belaya soktu. 33 yaşındaki futbolcu ile kulübünün yolları, milli oyuncunun arabasının plakasındaki bir harfi değiştirmesi nedeniyle ayrıldı.

15 Nisan 2020, Çarşamba 07:54 Son Güncelleme:
- A +
Plakasını değiştirdi, kulüpten kovuldu!

Guangzhou Evergrande kulübünün Çinli futbolcusu Yu Hancho, arabasının plakasında sahtecilik yapınca başını belaya soktu. 

Arabasının plakasındaki harfi değiştirdi 

Çin Milli Takımı forması da giyen 33 yaşındaki futbolcu, aracının plakasında bir harfi değiştirirken görüntülendi.

Hapis ve para cezası verildi 

Çevredekiler tarafından çekilen görüntülerde futbolcunun, plakadaki E harfinin alt bacağını kazıyarak bunu F harfine dönüştürdüğü görülüyor. Guangzhou Trafik Şube plakada sahtecilik yapmak yasası gereği kendisine 5 bin Yuan (700 dolar) para cezası, ehliyetine 12 ceza puanı işleme ve 15 gün hapis cezası verdi.

Cannavaro yönetiminde çalışıyorlar 

Bu gelişmenin ardından Guangzhou Evergrande kulübü, futbolcusunun sözleşmesini feshettiğini ve yollarını ayırdığını duyurdu. Teknik direktör Fabio Cannavaro'nun başında olduğu sarı-kırmızılı ekip, yeni sezon için hazırlıklara Çin'de geçtiğimiz hafta başlamıştı.

İşte kulüpten yapılan açıklama 

Teknik direktör Fabio Cannavaro'nun başında olduğu sarı-kırmızılı ekip, yeni sezon için hazırlıklara Çin'de geçtiğimiz hafta başlamıştı. Çin Kulübü'nden yapılan açıklamada oyuncu ile yolların ayrıldığı belirtildi. (Skorer)

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...