Orijinal Yoga Sistemi ile fit ve güçlü bir beden!

Uzman Yoga Antrenörü Sevgi Alıcı tarafından hazırlanan “Fit ve Güçlü Beden için Yoga” videosu ile herkesin bedenini güçlendirip fit bir görünüme kavuşması mümkün. Bunun için Orijinal Yoga Sistemi’ne ait tekniklerden oluşan bu pratik video ile evinizin konforunda kendinize gün içinde sadece 30 dakika gibi kısa bir süre ayırarak çalışmanız yeterli.

11 Eylül 2020, Cuma 11:48 Son Güncelleme:
- A +

Günümüzde birçok kişi sağlıklı ve mutlu bir yaşam istiyor ve bunun yollarını arıyor. İçinde bulunduğumuz Covid-19 sürecinde bedensel olarak daha az hareket etmenin getirdiği fiziksel sorunları aşmak, oluşan gerginlik ve stresi ortadan kaldırmak için Uluslararası Yoga Federasyonu’na üye uzman antrenörler, herkesin evlerinde rahatlıkla uygulayabileceği Orijinal Yoga Sistemi tekniklerinden oluşan faydalı videolar hazırlıyor.

Uzman Yoga Antrenörü Sevgi Alıcı tarafından hazırlanan “Fit ve Güçlü Beden için Yoga” videosu ile herkesin bedenini güçlendirip fit bir görünüme kavuşması mümkün. Bunun için Orijinal Yoga Sistemi’ne ait tekniklerden oluşan bu pratik video ile evinizin konforunda kendinize gün içinde sadece 30 dakika gibi kısa bir süre ayırarak çalışmanız yeterli. 

Orijinal Yoga Sistemi videolarının danışmanlığını Uluslararası Yoga Federasyonu Başkanı Akif Manaf yapıyor. UYF Başkanı Manaf, Orijinal Yoga Sistemi ile ilgili şu noktalara dikkat çekiyor: “Gerçek Yoga yani Orijinal Yoga Sistemi, evrensel bir spordur. Tüm sporların hem atası hem de anasıdır. Yeryüzünde mevcut olan tüm sporlar yoga temelinin üzerine oturur. Sekiz basamaklı Orijinal Yoga Sistemi’nin üçüncü basamağı Asana olarak adlandırılan duruşlardan oluşur. Asanalar, tam fiziksel ve zihinsel rahatlamaya ulaşmak için bedeni ve zihni uyumlu bir şekilde harmanlar. Orijinal Yoga Sistemi’ndeki duruşların düzenli uygulanması fizyolojik sistemi tümüyle gençleştirir. Asanalar sağlık, güzellik, güç, dayanıklılık, hafiflik, aydınlık, sinirsel dinginlik ve mutluluk verir. Omurga esnekliğini artırır, bağışıklık sistemini güçlendirir. Düzenli uygulama mükemmellik getirir. Orijinal Yoga Sistemi’nde yer alan duruşlar aşama aşama, belirli bir sırada ve uzman eşliğinde uygulandığında beden ve ruh sağlığına çok önemli yararlar sağlar. Etkili olmalarının en büyük sebebi, doğru nefes ve konsantrasyon eşliğinde uygulanmalarıdır.”

UYF Başkanı Akif Manaf, “Fit ve Güçlü Beden için Yoga” videosundaki duruşların faydalarını ise şu şekilde anlattı: “Bu videodaki duruşlar tüm bedeni güçlendirmekte ve düzenli uygulama ile bedenin fit bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır. Duruşlar kalça, bacak, sırt ve ayak kaslarını geliştirmekte, canlandırmakta ve esnetmektedir. Bu teknikler ile kollar, omuzlar, göğüs kasları, el bilekleri güçlenmekte ve bedenin genel duruşu düzelmektedir. Omurga boyunca ve karın bölgesinde kan dolaşımı arttığı için omurga ve karın bölgesindeki organlar canlanmakta ve yenilenmektedir. Duruşların düzenli yapılması karın, bel ve kalça bölgelerindeki yağlanmaları gidermektedir. Beden güçlenmekte, denge geliştirilmekte ve tüm beden sağlık kazanmaktadır.”

Uzman Yoga Antrenörü Sevgi Alıcı, duruşları uygularken bedeni aşırı zorlamadan çalışılmasının önemine dikkat çekti. Alıcı, “Videoda çok etkili ve dinamik teknikler mevcut, bu teknikleri düzenli bir şekilde uygulayarak çok kısa bir sürede etkilerini görebileceksiniz” diyerek herkesi sağlıklı ve mutlu bir yaşamın anahtarı olan Orijinal Yoga Sistemi tekniklerini uygulamaya davet etti. 

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...